офіційний сайт

СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД СІМЕЙ З ДІТЬМИ МАЄ БУТИ У КОЖНІЙ ГРОМАДІ

Члени постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства розглянули пропозиції до плану заходів з відзначення Року дитини на Волині.

Розгляд питання розпочали із проблематики. Йшлося, зокрема, про те, що структура соціальних органів у територіальних громадах лише формується, і на  сьогодні вкрай бракує компетентних фахівців із соціальної роботи, які будуть вирішувати питання дітей та сімей з дітьми. «У шести громадах із 54-ох взагалі відсутня посада фахівця із соціальної роботи, у 22-ох громадах ці функції покладені на інших працівників суміжних професій, а у деяких громадах виконання цих функції взяли на себе голови», – розповіла начальник служби у справах дітей ОДА Алла Онищук.

 Депутатка обласної ради, очільниця депутатської групи «Рівні можливості» Оксана Філіпчук, якій і належить ініціатива відзначення Року дитини, пропонує розглядати це питання ширше. «Важливо також забезпечити можливість отримання психологічної допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, або піддаються домашньому насильству», – наголосила вона.

Депутат Анатолій Філюк заважив, що в ситуації, коли половина громад фактично не запровадила соціальний супровід сімей із дітьми, цю проблему потрібно вирішувати найперше.  На його думку, варто використати потенціал тих фахівців, які на разі не працевлаштовані, але мають досвід соціальної роботи.

Т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод підтвердила, що таких спеціалістів в області достатньо, а от коштів на їх утримання у громадах бракує. «Реформа соціальної сфери швидко переклала повноваження державного бюджету і функції держави на органи місцевого самоврядування, і, можливо, не усі голови тергромади, депутати місцевих рад розуміють специфіку і важливість соціальної роботи», – зазначила вона.

Члени постійної комісії урадили рекомендувати голові обласної ради Григорію Недопаду винести питання про введення посад фахівців із соціальної роботи на найближче засіданні Координаційної ради з питань органів місцевого самоврядування.

Алла Онищук також додала, що громадам рекомендовно переглянути та оцінити потреби дітей та сімей з дітьми, які проживають на їхній території, і забезпечити розвиток необхідних послуг для них.  Йдеться про спортивне і культурологічне виховання,  якісне шкільне харчування, обов’язковий профілактичний медогляд,  влаштування дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання тощо.

Йшлося також і про організацію інклюзивного навчання. «Ми пропонуємо також здійснити моніторинг щодо кількості дітей, які потребують інклюзії, але не перебувають у закладах освіти. Особливо гостра ця проблема для дошкільнят, коли дитсадки не мають відповідних фахівців для роботи з такими дітьми», – зауважила Оксана Філіпчук.

 «Нам усім треба відповідально підійти до вирішення усіх цих завдань, аби відзначення Року дитини на Волині не залишалося лише на папері», – резюмувала депутатка.

В результаті обговорення, члени медичної комісії рекомендувати ОДА затвердити план заходів з відзначення Року дитини на Волині з урахуванням пропозицій обласної ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*