офіційний сайт

ШАНУВАТИ МИНУЛЕ, ЩОБ БУДУВАТИ МАЙБУТНЄ

До Дня захисників та захисниць України та 80-ї річниці створення Української повстанської армії голова обласної ради Григорій Недопад спільно з народним депутатом України Вячеславом Рубьовим, депутатами обласної ради та представниками органів місцевого самоврядування вшанували пам’ять полеглих борців за незалежність України в урочищі «Перцева гора».

На цьому місці у 1951 році в нерівному бою із гарнізоном військ МГБ загинули повстанці Василь Чепелюк зі своїми побратимами. Василь Чепелюк на псевдо «Перець» був одним з керівників мережі ОУН і УПА Цуманського району. Його криївку російські окупанти довго не могли знайти, проте через зраду тамтешнього мешканця енкаведисти вирахували і оточили боївку упівців. Сили були нерівними. Аби не потрапити в руки ворогів Перець і його товариші підірвали себе. Вони були одним з останніх повстанців, які загинули в цуманських лісах, до останнього борячись за незалежність свого краю.

Також голова Волиньради привітав зі святом зв’язкову УПА Надію Свирид, родом із села Сильне. Він нагородив 95-річну жінку відзнакою обласної ради.

«Вона – жива легенда України і Волинського краю. Попри важке життя вона зберегла ясний розум, жвавість та оптимізм, – зазначив голова Волиньради. – Зараз наш український народ знову виборює своє право на незалежність, як і 80 років тому, як і в ті часи, коли Надія Омелянівна була юною. Але ми вивчили нашу історію і не дозволимо їй повторитись. А отже в нинішній війні ми обов’язково переможемо».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*