офіційний сайт

САМОВРЯДУВАННЯ У ЧАС ВІЙНИ: КОМПРОМІС ЗНАЙДЕНО, ОСНОВИ ДЕМОКРАТИЗМУ ЗБЕРЕЖЕНО

Законопроєкт №7269 про функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану, завдяки якому місцева влада отримає механізми оперативного управління громадами під час війни, ухвалено у другому читанні.

Сьогодні під час засідання парламентського Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, в тому числі завдяки зусиллям волинських нардепів Ірини Констанкевич та Вячеслава Рубльова, були усунені суперечливі параграфи законопроєкту, які фактично призупиняли повноваження усіх районних і обласних рад.

Одночасно підтримано норму, що на територіях, які перебувають в окупації чи оточенні, повноваження голів місцевих рад передаються головам обласних чи районних військових адміністрацій.

Свою позицію парламентарі аргументували тим, що в умовах війни особливо важливо швидко ухвалювати рішення, які безпосередньо впливають на життєздатність громад, їхню обороноздатність та безпеку, а отже робота органів місцевого самоврядування повинна бути безперервною.

Також громади отримають спрощений порядок ухвалення рішень в окремих сферах, а голови громад зможуть одноосібно ухвалювати нагальні рішення як от про спрямування коштів місцевих бюджетів на потреби ЗСУ, боротьбу зі стихійними лихами та епідеміями, обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій, тощо.

Щодо обласних та районних рад, то відповідно до законопроєкту, їхні повноваження обласна чи районна військові адміністрації можуть перебирати на себе у разі окупації чи оточення адміністративного центру або за рішенням Президента, якщо воно підтримане голосуванням Верховної Ради.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що досягнутий законодавчий компроміс надзвичайно важливий, оскільки скоротить терміни прийняття рішень на місцевому рівні та спростить саму процедуру для оперативного реагування громад на виклики війни.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*