офіційний сайт

ПРОГРАМА «ЕКОЛОГІЯ 2016-2022»: РЕЗУЛЬТАТИ ТА НОВІ ЗАВДАННЯ

Під час засідання постійної комісії з питань екології та  раціонального використання природних ресурсів депутати заслухали звіт про виконання Регіональної екологічної програми «Екологія 2016 – 2022».

Як зазначив начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Валентин Кухарик, на фінансування зазначеної програми з обласного екологічного фонду надійшло більше 7 млн. грн. Крім заходів, на які щорічно виділяються кошти фонду, зокрема, ремонт та відновлення меліоративних систем, покращення гідрологічного стану водних об’єктів, придбання контейнерів для роздільного сміттєзбирання, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та облаштування порлігонів для побутових відходів, були передбачені кошти і на будівництво очисних споруд у двох населених пунктах, проведення заходів зі збереження Шацького поозер’я, а також, спрямованих на зменшення шкідливих викидів в атмосферне повітря.

Загалом в рамках програми «Екологія 2016-2022» в минулому році реалізовано 21 проєкт. Ще три, які розпочали у 2021 році, згідно з проєктно-кошторисною документацією, матимуть продовження і в цьому році. Йдеться про нове будівництво очисних споруд в смт Торчин, капітальний ремонт меліоративних каналів Прип’ятської осушувальної системи на території с. Здомишель, що на Ратнівщині, та каналізування населених пунктів навколо озера Світязь.

Лише одна з громад – Дубівська не зуміла освоїли понад 350 тисяч гривень на будівництво локальних очисних споруд на одній із вулиць с. Дубове. «За інформацією сільської ради роботи не розпочалися через незгоду громадськості щодо потужності, яка була передбачена проєктом, – зазначив Валентин Кухарик. – Громада відмовилася від використання коштів  наприкінці бюджетного року, тому перерозподілити їх на виконання інших заходів програми не встигли».

На 2022 рік в обласному екологічному фонді передбачено 5,6 млн. грн. на реалізацію 27 природоохоронних проєктів.  Голова профільної комісії Юрій Ройко зазначив, що загалом на розгляд надійшло 62 пропозиції щодо природоохоронних заходів від 20 територіальних громад та двох підприємств обласної комунальної власності на суму понад 34 млн. грн. «На жаль, деякі з цих проєктів не відповідали вимогам про використання коштів з обласного екологічного фонду. Цього року ми запланували проводити каналізування, меліорацію, водовідведення, захист від підтоплення та обміління, а також передбачили кошти на розробку проєктів землеустрою для об’єктів природно-заповідного фонду», – зазначив голова постійної депутатської комісії.

Також уже розпочато роботу над новою екологічною програмою, яка розрахована на період 2023-2027 років.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*