офіційний сайт

ПРО ПДВ, ЛІСИ і «ВОЛИНЬТОРФ» – ЩЕ ЗВЕРНЕННЯ ВОЛИНЬРАДИ

Зокрема, більшістю голосів депутати схвалили звернення до очільників ДБР, НАБУ та спеціалізованої антикорупційної прокуратури про порушення норм чинного законодавства Головним Управлінням ДПС у Волинській області. Автор документу – депутат Володимир Бондар пояснив колегам, чим викликана така необхідність.

«До мене, як до депутата, масово надходять звернення від суб’єктів господарювання щодо порушення норм чинного законодавства керівництвом та посадовими особами Головного Управління Державної податкової служби України в області. Найчастіше це стосується необґрунтованої відмови у реєстрації податкових накладних після подання усіх необхідних первинних бухгалтерських документів, що тягне за собою неповернення податку на додану вартість. Що, своєю чергою, провокує відхід господарюючих суб’єктів у тінь або ж неможливість здійснювати будь яку легальну діяльність. Це неприпустимо в умовах обмеженості бюджетів усіх рівнів», – наголосив він.

Підтримати звернення також закликали депутати Тарас Щерблюк та Іван Мирка. Так, Волиньрада просить ініціювати розслідування діяльності Головного Управління Державної податкової служби України у Волинській області, розглянути можливі неправомірні дії чи бездіяльність керівництва та посадових, а також притягнути винних до відповідальності. Окрім того, обранці громади мають намір заслухати керівників ГУ ДПС в області на одній із наступних сесій.

Схвалили обранці громади й звернення до Прем’єр-міністра, Міністра захисту довкілля і природних ресурсів та Голови Державного агентства лісових ресурсів про недопущення створення Національної компанії «Ліси України».

Підтримати його прийняття колег закликав голова екологічної комісії, депутат Юрій Ройко.

«Лісова галузь давно потребує змін, однак не такого реформування, яке пропонується нам сьогодні. Суть урядової реформи полягає у злитті 158 оптимізованих лісгоспів в одне державне підприємство «Ліси України» із наступною трансформацією його у приватне акціонерне товариство. Тобто, по- тихому, без публічності хочуть знищити держлісгоспи і передати українські ліси у приватні руки», – наголосив він.

Схожої думки й депутат Володимир Бондар. «На жаль, відповідна постанова Уряду уже прийнята. І цією постановою ліквідовуються усі лісогосподарські підприємства, і на Волині в тому числі. Я вважаю, що це злочин проти державного і народного лісу, адже ми відкриваємо дорогу до приватизації лісів, які будуть передані у приватні руки через концесію чи в інший спосіб, а наше населення не матиме можливості користуватися ні лісом, ні його дарами. Окрім того, буде знищено деревообробну галузь. Органи місцевого самоврядування сьогодні – це чи не єдині структури, хто може протистояти цій злочинній схемі», – зауважив він.

Депутат Олександр Пирожик також додав, що на Волині, як в одному із найбільш заліснених регіонів, згідно з реформою не передбачено жодного центру управління лісовими ресурсами.

«Найгірше те, що такі стратегічні рішення приймаються у час війни. Поки ми тримаємо кордони і відстоюємо Україну, хтось починає створювати авторитарні та монопольні суб’єкти господарювання. Ми цього не проковтнемо, адже громади повинні мати можливість користуватися лісами для своїх потреб. А тепер буде забрано все, включно з колишніми міжгосподарськими лісами, а відтак громади не матимуть де й полінце заготовити на зиму», – наголосив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що у цьому питанні всі депутати Волиньради є однодумцями, адже розуміють стратегічну важливість лісів та деревини для нашого краю, де значна частина населених пунктів не газифіковані.

Депутати також більшістю голосів підтримали звернення до Кабінету Міністрів України щодо виключення державного підприємства «Волиньторф» з переліку об’єктів малої приватизації та передачі його в управління Міністерства енергетики України. Нагадаємо, попередньо документ розглянула та рекомендувала підтримати постійна комісія з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*