офіційний сайт

ПРІОРИТЕТ – ЯКІСНА ОСВІТА І РІВНИЙ ДОСТУП ДО НЕЇ

Результативність роботи закладів освіти за минулий рік та основні завдання на теперішній аналізувалися під час розширеного засідання колегії освітянської галузі краю. 

Участь в колегії взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, голова профільної депутатської комісії облради Ольга Омелько та депутати різних рівнів – керівники освітянських установ. У своєму вітальному слові Юрій Поліщук, окрім слів вдячності та підтримки, зауважив також і про нові виклики, які постали перед педагогами: «Активний процес реформування галузі, дистанційне навчання, спричинене пандемією, а тепер і зовнішні загрози ескалації. Ситуація не проста, і в тому числі від керівників галузі, керівників освітніх закладів значною мірою залежить впевненість і спокій що педагогічних, що учнівських колективів та батьківської спільноти. Тому не чекайте інструкцій, читайте законодавство і дійте за обставинами», – звернувся він до освітян, а також побажав нових звершень та успішного нового фінансового року.

Аналізу саме фінансово-ресурсного та організаційного забезпечення освітньої галузі і була присвячена доповідь головної освітянки області. «Ми прагнемо, щоб кожен наш освітній заклад і у місті, і в селі мав сучасну матеріально-технічну базу, якісне та здорове харчування, доступ до Інтернету, інфраструктуру для спорту, для інклюзивної освіти, був безбар’єрним», – зазначила Людмила Плахотна. Деталізуючи кожен з цих напрямків, серед позитивних змін минулого року вона назвала скорочення малочисельних та малокомплектних шкіл, натомість – розгортання мережі опорних шкіл; будівництво нових і реконструкція закладів освіти; придбання 24 шкільних автобусів, ще 29 громад заявили про потребу у придбанні автобусів на цей рік; запровадження інклюзивного навчання (торік у півтора рази зросла кількість закладів, які його запровадили, та охоплених дітей, в тому числі і в дошкіллі); оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти (у 2021 році закуплено обладнання для майже 50 кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії, понад 2 260 ноутбуків для педагогів області).

З пріоритетних завдань Людмила Плахотна назвала реформування системи шкільного харчування. Упродовж минулого навчального року за рахунок цільової субвенції оновлено базу харчоблоків у 160 школах та придбано понад 600 одиниць обладнання. Цього року на модернізацію шкільних харчоблоків Волинь очікує понад 45 млн грн державної субвенції. Також цільові кошти надійдуть на облаштування протипожежної сигналізації в закладах загальної середньої освіти та створення навчально-практичних центрів сучасної професійно-технічної освіти.

Назвала головна освітянка області і проблеми. Так, викликає занепокоєння ситуація з позашкільною освітою. За останні 5 років при незначному скороченні кількості гуртків та закладів позашкілля вихованців у них поменшало ледь не у двічі.  Через брак фінансування окремі громади згортають позашкільну роботу замість розвивати її в альтернативних формах.

Також минулоріч область повернула до державного бюджету майже 7 мільйонів неосвоєних коштів цільових субвенцій.

Під час колегії також відбулося нагородження переможців і призерів ХVIII Спортивних ігор школярів Волині серед міських, селищних, сільських тергромад. Крім кубків та дипломів переможці також отримали спортивний інвентар.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*