офіційний сайт

«ПОЛЯК, ЗАЛЮБЛЕНИЙ У ВОЛИНЬ»: У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ ЮЗЕФА КРАШЕВСЬКОГО

У відкритті експозиції літературного і мистецького доробку польського письменника взяв участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Уродженець Варшави Юзеф Крашевський значну частину свого життя провів на Волині. В історії польської літератури він вважається найбільш плідним автором – його творча спадщина налічує близько 600 томів романів, повістей, поетичних і драматичних творів, а також робіт з етнографії, фольклористики, публіцистичних і літературно-критичних статей.

Виставку «Юзеф Крашевський і Волинь» створена у рамках проєкту «Колорит прикордонного Полісся у творчості Ю. І. Крашевського, який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу Програми транскордонного співробітництва. До співфінансування проєкту ще минулого року долучилася і Волинська обласна рада.

«Ця виставка – ще один крок у збереженні нашої культурної спадщини і внесок у побудову добросусідських відносин із Польщею та Європейським Союзом, – зазначив Юрій Поліщук. – Постать Юзефа Крашевського мало відома пересічним волинянам, проте його творчість варто вивчати, адже він писав про Волинь. Тому такі проєкти важливі для нас».

На перспективу в рамках проєкту заплановано обладнати в селі Омельно Ківерцівської громади куточок, присвячений творчості митця та відродити алею лип, яку свого часу висадив Юзеф Крашевський.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*