офіційний сайт

ОПЕРАЦІЯ «ВІСЛА» – ТРАГЕДІЯ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

28 квітня Україна вшановує одну з багатьох трагічних сторінок своєї історії – 75-ті роковини операції «Вісла» – насильницької депортації українців з етнічних земель Холмщини, Підляшшя, Лемківщини та Надсяння.
Усі без винятку тоталітарні режими використовували державну машину підкорення, яка розподіляла не лише за класовою приналежністю, а й роз’єднувала етнічні групи і навіть цілі народи. У її жорна українці потрапляли не раз. До примусової депортації та використання дармової робочої сили вдавалися і німецькі нацисти, і радянська влада, а сьогодні і їхні наслідувачі – рашистські окупанти.

Чимала кількість зі 150 тисяч депортованих під час операції «Вісла» знайшли свій другий дім на Волині. Але наслідки фатального переселення переслідували їх ще довгі роки. Перестали існувати тисячі сімей. Люди позбавлялися обійсть, майна, минулого, майбутнього і часто життя.

В радянському союзі доля була мало прихильною до холмщаків. Але сильні духом і бездоганні у чеснотах ці люди сумлінно та багато працювали, здобували авторитет у суспільстві. Це викликало пересторогу у правлячої комуністичної верхівки. Архівні джерела свідчать, що на одному із закритих пленумів Волинського обкому партії йшлося про можливу небезпеку просування холмщаків на керівні посади. У цих людях, найпевніше, лякала непохитна віра і взірцева принциповість. Адже саме холмщаки впродовж багатьох десятиліть переховували, берегли і, врешті, повернули українству одну з найбільших святинь – ікону Хомської Божої матері.

Сьогодні цю історичну трагедію українці згадують з особливим болем, бо зруйнувавши мирні міста і села, російський варвар вивозить на свої необжиті землі десятки тисяч наших співгромадян, завдаючи знущань у фільтраційних таборах, розлучаючи батьків з дітьми.

За цих обставин неоціненною для нас є допомога та підтримка наших європейських партерів. Особлива вдячність нашому найближчому сусідові та щирому другу – Польщі та її народові, який прихистив найбільшу кількість вимушених українських переселенців та найнаполегливіше у європейському співтоваристві відстоює підтримку суверенітету та незалежності України.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*