офіційний сайт

ОЛИЦЬКА ГРОМАДА ВІДКРИЛА СВІЙ ПЕРШИЙ ЦЕНТР ІСТОРІЇ

Інформаційний осередок літопису селища Олика та родини Радзівілів сьогодні відчинив двері для відвідувачів. Участь у відкритті експозиції взяли народна депутатка України Ірина Констанкевич, заступник керуючого справами апарату обласної ради, депутат облради Юрій Ройко, депутат облради Орест Маховський, голова Луцької райради Олександр Омельчук, Олицький селищний голова Олександр Прендецький, науковці, краєзнавці та місцеві мешканці.

Юрій Ройко передав присутнім вітання від голови обласної ради Григорія Недопада та від усіх обранців волинської громади.

«На жаль, історичні надбання у нашій державі не завжди були належно оціненими, а культура фінансувалася за залишковим принципом. І напевно саме під час війни відбувається глобальна переоцінка нашого світогляду та цінностей. Перемога України – це в тому числі і про відродження нашого коріння, нашої історії та цінностей. Тому, на мою думку, ми на правильному шляху. І поява такого осередку історії Олики – це логічне продовження наших спільних зусиль і депутатського корпусу обласної ради, і районної ради, і місцевої влади, і народних депутатів України. Саме завдяки зусиллям Ірини Констанкевич Олицький замок був включений до президентської програми Велика реставрація та отримав державну підтримку в частині відбудови та відродження», – наголосив Юрій Ройко.

Він також нагадав, що свій внесок в облаштування центру історії Олики зробила й обласна рада. «Очільник депутатського корпусу Григорій Недопад подарував для потреб центру сучасний широкоформатний монітор, що став невід’ємною частиною експозиції. Тепер відвідувачі мають нагоду переглянути слайд-шоу раритетних історичних світлин старої Олики, а також фото з родинного архіву Радзівілів», -додав він.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич була приємно вражена побаченим. Вона вручила ряд відзнак ініціаторам та організаторам створення осередку історії Олики.

«Сьогодні ми бачимо результат спільних зусиль територіальної громади, науковців, музейників, місцевого бізнесу, медійників та великих патріотів Олики як місцевих, так і на рівні Києва. Адже одна людина – безсила, а якщо працювати таким гуртом заряджених Оликою, то , як бачимо, справа зрушилась з місця. Усім дякую, ви змогли здивувати», – наголосила вона.

Олицький селищний голова Олександр Прендецький подякував за підтримку кожному, хто долучився до створення та відкриття центру, а також за постійний інтерес до Олики.

«Сьогодні над нашою державою літають ракети, і можливо, хтось скаже, що така подія не на часі, але не варто забувати, що саме наша історія та культура нині об’єднують і гуртують український народ. Відкриття цієї експозиції – це прояв нашої громадянської позиції. І це лише початок, ми обіцяємо й надалі всіх дивувати, вдосконалюватись і розвиватись. Ми маємо на меті відродити інтерес до нашого величного Селища та привабити якомога більше туристів», – зауважив він.

В одному із залів інформаційного центру історії презентовано світлини князівської родини Радзівілів та історичні планшети, виконані архітекторами та будівельниками, а також макет стародавньої Олики. Ще одна зала наповнена картинами юної художниці Катерини Слабецької. Мисткиня обіцяє наступного року доповнити цю колекцію й іншими краєвидами та архітектурними пам’ятками Олики.

З нагоди відкриття центру один із нащадків князівського роду Мацей Радзивіл презентував також найцінніший скарб своєї родини – копію ікони Божої Матері, яка також доповнила експозицію осередку історії.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*