офіційний сайт

ОЛІМПІЙСЬКЕ ПЕРЕМИР’Я: ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК

Захід приурочили до Дня фізичної культури і спорту, що за традицією в Україні відзначають у другу суботу вересня.

Як очільник Волинського осередку НОК України до Всеукраїнського олімпійського уроку доєднався голова обласної ради Григорій Недопад, а також члени регіонального відділення – голова постійної комісії облради з питань сім’ї, молоді, спорту і туризму, депутат облради Віктор Галан-Влащук та директор обласної школи вищої спортивної майстерності Андрій Авраменко.

Всеукраїнський олімпійський урок проводиться в Україні починаючи із 2006 року за ініціативи НОКУ та за підтримки Мінмолодьспорту. Цьогоріч захід відбувся в режимі відеконференції та зібрав рекордну кількість учасників, що перевищила 2,5 тисячі. Мета уроку – навчання та виховання юного покоління під знаком ідей та принципів Олімпізму, формування у молоді навиків культури здорового способу життя та залучення до активних занять фізкультурою та спортом.

Всеукраїнський олімпійський урок на тему: «Олімпійське перемир’я: історія та сучасність» провела президентка Олімпійської академії України, віцепрезидентка НОК України Марія Булатова. Вона розповіла, що традиція олімпійського перемир’я зародилася ще за часів давньогрецьких Олімпіад, а також провела історичні паралелі.

Президент НОК України Сергій Бубка у своєму зверненні до присутніх зауважив, що тільки здорова нація може перемагати та досягати своєї мети.

«За часи війни понад 1 тисячу 600 медалей у скарбничку України привезли наші спортсмени зі змагань різних рівнів. І це направду велика перемога, яка підкреслює, що Україна є, була і буде. Що українська нація – міцна, здорова та унікальна. Увесь світ сьогодні підтримує нас. Разом із тим наша олімпійська спільнота також робить усе можливе задля перемоги Україні у війні. Керівники, члени та працівники наших регіональних відділень стали на захист України зі зброєю в руках», – підкреслив він.

Сергій Бубка також додав, що з перших днів повномасштабного вторгнення керівництво Міжнародного та Європейського Олімпійського комітетів засудили порушення олімпійського перемир’я з боку рф та закликали міжнародні спортивні федерації заборонити російським та білоруським спортсменам брати участь у змаганнях і проводити їх у цих країнах.

«Також у перші дні війни в перше в історії було створено Фонд солідарності для підтримки олімпійської спільноти та спортивного руху України. Невдовзі відбудеться конференція донорів олімпійського руху спільно із партнерами та спонсорами МОКу з питань відновлення зруйнованої спортивної інфраструктури нашої держави та наповнення сучасним обладнанням», – наголосив він.

Сергій Бубка також додав, що за час війни НОК України також перетворився на гуманітарний штаб, адже за цей період уже понад 33 тонн гумвантажів, які надходили з різних куточків світу, вдалось відправити у ті регіони держави, які найбільше постраждали під час вторгнення, а у медичні заклади було доставлено 10 швидких автомобілів.

У ході заходу також було нагороджено активістів Олімпійського руху України. Так, подякою НОК України відзначено відповідального секретаря відділення Національного олімпійського комітету України у Волинській області Олександра Хриплюка.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*