офіційний сайт

НОВИМ ІНДУНСТРІАЛЬНИМ ПАРКАМ НА ВОЛИНІ БУТИ

Перспективи створення та функціонування в області індустріальних парків обговорили на міжвідомчій нараді. Участь у ній взяли заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря, голова обласної ради Григорій Недопад, начальник ОВА Юрій Погуляйко, народний депутат України Валерій Стернійчук, очільники РВА та керівники тергромад області, а також представники бізнесу.

Дмитро Кисилевський наголосив, що одним із основних завдань держави в економічній політиці є озброєння громад інструментами економічного розвитку, аби вони могли самостійно стимулювати бізнесову активність на своїй території. Бо ж на місцях краще розуміють переваги регіону. Він також розповів, що для резидентів індустріальних парків законодавці передбачили ряд економічних стимулів: звільнення від імпортного ПДВ і мита при імпорті нового обладнання та від податку на прибуток на 10 років.

«Також органи місцевого самоврядування зможуть надавати пільги з місцевих податків: на землю і нерухомість. Коли увесь цей механізм запрацює, то інвестор отримає вирішення трьох важливих проблем: земля, яка буде відведена і належним чином оформлена, вартість виробничого обладнання, оскільки без імпортного ПДВ, його можна буде ввезти дешевше, а також підключення до мереж, що є не менш складним питанням. Навіщо це все громаді? За попередніми розрахунками 1 га ІП створює до 50 робочих місць, а промисловість -це зазвичай офіційна зайнятість. Тобто зростання економічної активності – це гроші для громади», – зауважив він.

Представники центральної влади відмітили неабияку активність громад Волині. Окрім індустріального парку NOVO, який відкрили у Нововолинську, у найближчі перспективі в області готують до старту щонайменше три таких майданчики. Йдеться про ІП «Володимир», що уже включений до реєстру промислових парків України, тривають підготовчі роботи до створення ІП у Ковельській та Люблинецькій громадах.

Заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря також відзначив неабиякий ресурсний потенціал та безпекову складову на Волині. «Сьогодні тилові регіони мають усі можливості, щоб забезпечувати своє економічне зростання, у тому числі й за рахунок релокованих підприємств. Бо якщо на фронті ми перемагаємо завдяки силам оборони України, то у довгостроковій перспективі ми маємо виграти в економічному плані. Загалом в Україні 59 індустріальних парків і найбільша їх кількість зареєстрована у цьому році в тилових регіонах, – зазначив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність парламентарям та урядовцям за підтримку регіону та гарантував максимальне сприяння розвитку мережі ІП на Волині.

«Розташування нашої області досить вигідне – ми межуємо з країнами Євросоюзу, – це наша перевага. У Ковелі та Люблинці розробляється концепція розбудови індустріального парку, окреслене коло проблемних питань, які треба вирішити. Також і прикордонні громади уже працюють над стратегіями створення таких майданчиків, які, в тому числі, слугуватимуть й логістичними хабами. У нашому регіоні є також можливість започаткування індустріальних парків на базі непрацюючих шахт, які займають значні території. Там є ресурсний потенціал та робоча сила. Тобто, нам є над чим працювати. Правила гри вже законодавчо обґрунтовані. Тішить те, що попри війну інвестори й сьогодні готові вкладати кошти і розвивати території індустріальних парків та інших виробничих баз на території Волині. Ми лише сприятимемо цьому поступу», – запевнив Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*