офіційний сайт

НЕПЕРЕМОЖНІ, БО ОСВІЧЕНІ: В ЛНТУ ПІДСУМУВАЛИ 2022 РІК

Участь у щорічній конференції науково-викладацького колективу ЛНТУ взяли члени Наглядової ради вишу: голова Волиньради Григорій Недопад, народні депутати Степан Івахів та Вячеслав Рубльов, Луцький міський голова Ігор Поліщук.

У річному звіті ректорка ЛНТУ Ірина Вахович зауважила, що до 24 лютого було чимало інфраструктурних та наукових проєктів з розвитку вишу, втім повномасштабне вторгнення змінило пріоритети. З перших днів війни уся університетська родина переорієнтувалась на допомогу воїнам.

«Ми розпочали із виготовлення коктейлів Молотова, фактично у промислових масштабах. За фінансового сприяння окремих членів Наглядової ради започаткували виготовлення бронебійних плит для бронежилетів, шили елементи захисної амуніції, розробили та виготовляли саперські «кішки», зарядні станції, буржуйки, ремонтували безпілотники. За ініціативи голови обласної ради та сприяння усього колективу ми організували своєрідний логістичний гуманітарний хаб, підтримували інші ЗВО України і цивільне населення міст Ірпінь, Суми, Чернігів, Миколаїв. Ми забезпечували проживання та харчування військовослужбовців у перші місяці війни. Наші волонтерська та гуманітарна місія триває й дотепер. І все це нам вдається завдяки співпраці науки, бізнесу та влади», – зауважила вона.

Ірина Вахович додала, що ЛНТУ упродовж року якісно виконував також свою головну місію – забезпечення освітнього процесу. Так, чи не на кожному із факультетів у 2022 році було відкрито нові спеціальності, зокрема: металообробне обладнання та роботизовані виробничі системи, фешн-індустрія, цифровий маркетинг, автомобільна електроніка, інформаційні системи та технології охорони і безпеки, системи керування і діагностування технологічного устаткування, фізична культура та спорт, медіакомунікації та PR.

«Окрім того, ми маємо чимало інноваційних та прогресивних ідей. У нас діє навчально-науковий центр «Volyn Business Hub», плануємо реалізувати ідею дитячого університету, у співпраці із Малою академією наук є намір відкрити музей науки, у нас діє жива бібліотека, форуми випускників, читацькі клуби, запроваджено студентські конструкторсько-технічні бюро. Так, уже сьогодні ми ралізовуємо проєкт «Інноваційний парк». Усе це про наше життя, про наше бажання розвиватися у мирному часі», – наголосила вона.

Окремо Ірина Вахович зупинилась на міжнародній діяльності. Вона розповіла, що цьогоріч ЛНТУ вступив у 4 міжнародні асоціації, було підписано 18 дієвих міжнародних договорів про співпрацю.

Ректорка ЛНТУ висловила вдячність голові обласної ради Григорію Недопаду, який також є випускником вишу, за підтримку ініціатив університету та подаровані для потреб закладу сучасні широкоформатні телевізори.

Очільник Волиньради від свого імені та від усіх депутатів подякував керівництву, науковцям та студентам університету за підтримку ЗСУ та, водночас, підвищення престижу навчання у виші.

«Хочу подякувати колективу та студентству університету за правильно вибрані пріоритети в умовах війни. Ваші розробки та інновації рятують життя наших захисників та допомагають наближати перемогу. Разом із тим, ви відкриваєте нові спеціальності, яких сьогодні потребує ринок праці, модернізуєте матеріально-технічну базу університету, осучаснюєте її. Як результат- маєте високий індекс довіри молоді. Я це можу із впевненістю сказати, адже мій син обрав навчання саме в ЛНТУ, тут він знайшов омріяну спеціальність – робототехніку, яку вважає перспективною, як і виш у якому навчається», – підкреслив Григорій Недопад.

У ході конференції кращі представники трудового колективу ЛНТУ отримали відзнаки Міністерства освіти та науки України, а члени Наглядової ради долучились до Всеукраїнської акції «Наукою вишиваємо Україну», в рамках якої планують створити вишиту мапу Держави.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*