офіційний сайт

НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ І БЕЗПЕКА – ГОЛОВНІ ТЕМИ СЕРПНЕВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ОСВІТЯН

Традиційна обласна серпнева конференція педагогічних працівників цьогоріч пройшла у режимі відеоконференції. Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, заступник очільника ОВА Юрій Гупало, начальниця управління освіти і науки ОВА Людмила Плахотна, депутати облради Орест Маховський, Ольга Омелько та Андрій Бокоч, керівниця управління Державної служби оцінювання якості освіти в області Ангеліна Корець, ректори волинських вишів, керівники органів управління освітою міст, районів та територіальних громад, директори навчальних закладів області.

З початком роботи конференції освітян привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. «Звісно, нам усім хотілося б, щоб усі наші навчальні заклади максимально працювали в режимі офлайн, адже якість освіти має бути нашим пріоритетом. Однак, сьогодні доводиться зважати на складні умови воєнного стану. Багато освітніх закладів сьогодні працюють над тим, щоб належним чином облаштувати укриття або ж бомбосховища, які є в закладах чи неподалік них. Усім учасникам освітнього процесу бажаю сил, наснаги та віри у перемогу України», – сказав він у своєму вітальному слові.

Очільниця профільного відомства ОВА Людмила Плахотна зауважила, що за час війни в області зародився своєрідний освітній фронт, адже у нових реаліях навчальні заклади стали штабами допомоги внутрішньо переміщеним громадянам та військовим, або ж гуманітарними хабами. Чимало педагогів та їх вихованців стали волонтерами чи вступили до лав ЗСУ, студенти вишів долучилися до інформаційної війни проти агресора.

Вона зупинилась на здобутках галузі у минулому навчальному році та акцентувала увагу колег на підготовці закладів освіти Волині до початку нового 2022-2023 навчального року, а також на організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Вона зазначила, на сьогодні на Волині функціонує 1148 закладів освіти із загальною чисельністю учасників освітнього процесу понад 255 тис. осіб, з них: 30 закладів вищої та фахової перед вищої освіти, 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 561 заклад загальної середньої освіти, 486 закладів дошкільної освіти, 33 заклади позашкільної освіти і 26 інклюзивно-ресурсних центрів.

Так, 511 закладів освіти області новий навчальний рік планують розпочати в очній або змішаній формах, а це 45% від загальної кількості. Формат навчання залежатиме від наявності укриття та достатньої кількості місць у них. З огляду на місткість захисних споруд організовуватиметься позмінне навчання, також враховуватимуть і позицію батьків.

«Думки батьків щодо форм навчання у новому навчальному році є різними. Зокрема, офлайн-навчання підтримують 59% батьків, інші – за дистанційну форму здобуття освіти. Ми маємо врахувати усі ці думки і пристосовувати форми роботи згідно з побажаннями батьків», – наголосила Людмила Плахотна.

Вона запевнила, що з боку влади здійснюються всі необхідні кроки для безпечної організації нового навчального року. У кожній освітній установі створено паспорти безпеки, встановлено спеціальне обладнання для сповіщення сигналу повітряної тривоги, проводитимуться інформаційно-просвітницькі та виховні заходи з питань безпеки, домедичної підготовки, буде запроваджено також уроки безпеки.

«В умовах воєнного стану важливою складовою надання освітніх послуг залишається належна організація підвезення учнів та педагогічних працівників. До початку війни парк шкільних автобусів області налічував 245 одиниць. З початку оголошення воєнного стану для потреб ЗСУ вилучено 59 шкільних автобусів, які перебували в комунальній власності територіальних громад, ще 29 автобусів залучено для евакуації. На сьогодні загальна потреба в придбанні транспорту становить: 60 одиниць на заміну вилученої техніки та 33 автобуси для оновлення шкільного автопарку. Область має кошти освітньої субвенції у сумі понад 28 млн грн, і у цьому році ми зможемо придбати 13 шкільних автобусів у тому числі 2 спеціальних», – зауважила вона.

Людмила Плахотна також наголосила, що війна змінила звичну систему профорієнтаційної роботи закладів освіти: перебування за кордоном значної кількості молоді, педагогів, зміна ринку праці на потреби економіки країни визначили інші пріоритети в профорієнтаційній роботі.

Вона також зазначила, що у червні цього року внесено зміни до ЗУ «Про професійну (професійно-технічну) освіту». «Новації сприятимуть зниженню рівня безробіття та забезпечать швидку перекваліфікацію тих, хто втратив роботу. Зміни у законодавстві зокрема передбачають можливість безоплатно отримати другу робітничу професію через 3 роки після отримання попередньої професії», – зазначила вона.

Ще однією новацією, за словами головної освітянки краю, стане посилення національно-патріотичної складової у навчальних програмах.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*