офіційний сайт

НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ: ДЕПУТАТИ ВІДВІДАЛИ РІЗНОПРОФІЛЬНІ ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ

Члени постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку провели виїзне засідання комісії, під час якого вивчили роботу трьох освітніх закладів – Володимирського педагогічного фахового коледжу ім. А. Ю. Кримського, Нововолинського наукового ліцею та Нововолинського центру професійно-технічної освіти. Головне для обранців громади напередодні бюджетних слухань – ознайомитися з фінансовими спроможностями та перспективами діяльності закладів у наступному бюджетному році, оцінити їхню готовність до опалювального періоду, вивчити безпекову ситуацію.

Найперше, комісія відвідала Володимирський педколедж, де оглянула стан двох бомбосховищ. Вони облаштовані згідно з вимогами та можуть вмістити більше 700 осіб. Т.в.о. директора коледжу Микола Савельєв зазначив, що з початком повномасштабної війни викладачі та студенти активно включилися у допомогу військовим. Пошили більше 800 розвантажувальних жилетів, 350 плитоносок, 20 рюкзаків, сотні футлярів-аптечок, а також сплели кількадесят кілометрів маскувальних сіток.

«Але у нас є проблема із зарплатнею. До кінця року нам забракне 1,3 млн на оплату праці. Крім того, не вистачає півмільйона освітньої субвенції, – зазначає очільник закладу. – Що ж до іншого, то у нас все гаразд, до опалювального сезону ми готові».

Очільниця депутатської комісії Ольга Омелько зазначила, що кошти освітньої субвенції до кінця року надійдуть. Депутати ж за результатами виїзного засідання комісії рекомендують управлінню освіти і науки ОВА вивчити можливість додаткового фінансового забезпечення коледжу.

У Нововолинському науковому ліцеї навчаються більше 350 учнів. У закладі обладнано 13 сучасних класних кімнат та кабінети окремих предметів, функціонує STEM-лабораторія. В 2021 році за 1,7 млн. грн. з обласного бюджету тут провели капітальну реконструкцію санвузлів з урахуванням інклюзивності. Проте, директорка ліцею Інна Хільковець озвучила іншу актуальну проблему – ремонт гуртожитку.

Натомість, депутати зазначили, що крім господарських робіт директорка має потурбуватися і про приведення у відповідність до чинного законодавства систему формування для такого типу освітніх закладів мережі класів та контингенту учнів за формулою 70% на 30% (тобто 70% із загальної кількості дітей, які здобувають освіту в ліцеї, мають бути жителями населених пунктів, розташованих на території Волинської області, крім населеного пункту, де розташований заклад).

Члени освітянської комісії також рекомендували управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації вивчити питання щодо додаткового фінансового забезпечення Нововолинського наукового ліцею.

У Нововолинському центрі професійно-технічної освіти укриття на 420 осіб власними силами облаштували працівники і студенти. Тут є санітарні кімнати, створено запаси води, харчів та медикаментів.

У центрі здобувають робітничі спеціальності 504 учні. Особлива гордість закладу – навчально-практичний центр з професій автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва, в якому учні можуть здобувати практичні навички на сучасному обладнанні. До слова, здобувачі професій активно допомагають воїнам – кравчині та вишивальниці шиють розгрузки, плитоноски, теплий одяг, а зварювальники виготовляють пічки-буржуйки.

Очільниця центру Валентина Приступа звернулась до депутатів з проханням профінансувати завершення робіт в частині облаштування навчально-практичного центру для кухарів та пекарів. «Ми власним коштом зробили ремонт, з держбюджету отримали 4,3 млн. грн. на закупівлю обладнання. Проте, нам не вистачає 1,8 млн. грн. аби завершити всі роботи», – каже керівниця центру.

Депутати рекомендували управлінню освіти і науки ОВА сприяти у вирішенні питання.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*