офіційний сайт

НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАТИМЕ ДЛЯ ВОЛИНЯН?

Сьогодні, 23 лютого 2022 року, Рада національної безпеки та оборони ухвалила запровадження на всій території України надзвичайного стану. Відповідно до закону упродовж 48 годин остаточне рішення має прийняти Верховна Рада.
Аби докладно роз’яснити волинянам, що передбачає режим надзвичайного стану, керівництво області ініціювало брифінг для місцевих ЗМІ за участі військовослужбовців, спецслужб, рятувальників, прикордонників, правоохоронців, керівників структурних підрозділів виконавчої влади та об’єктів критичної інфраструктури. За дорученням голови Волиньради участь у заході взяв його заступник Григорій Пустовіт.
Начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Олександр Блащук поінформував, що закону України про режим надзвичайного стану передбачає:

 • на територіях областей починають діяти оперативні штаби під керівництвом голів ОДА. До їх складу увійдуть представники силових та військових структур, керівники органів державної влади, місцевого самоврядування та міські голови;
 • встановлюється посилений контроль в’їздів та виїздів з території міст та областей:
 • може обмежуватися рух транспортних засобів та їх огляд;
 • забороняється проведення масових заходів, мітингів та акцій протесту.
  Щодо комендантської години, то посадовець зазначив , що до особливого рішення її поки не запроваджуватимуть. Він також повідомив, що найближчим часом будуть організовані та проведені навчальні збори резервістів в батальйонах і бригадах ТерОборони. Ці навчання триватимуть протягом 30 днів (на період дії надзвичайного стану).
  «Для звичайних громадян по факту зараз нічого не зміниться. Хіба що люди можуть побачити більше перевірок на дорогах, більше контролю на вулицях та навколо державних установ, спеціальних інфраструктурних та економічних обʼєктах», – наголосив Олександр Блащук. Він також додав, що правовий режим надзвичайного стану – це інструмент, який дозволяє превентивно реагувати на певні загрози національній безпеці та нормальному суспільному життю.
  Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт звернувся до волинян із закликом зберігати спокій, а засоби масової інформації попрохав використовувати у публікаціях лише інформацію з офіційних джерел. Він також зауважив, що крім вже виділених на позачерговій сесії обласної ради 2,6 млн гривень для потреб тероборони, керівництво і депутати обласної ради готові фінансово та організаційно і надалі сприяти підрозділам тероборони.
  «1-го березня у нас запланована чергова сесія. Я не сумніваюсь, що буде ініціатива про збільшення коштів на ці потреби, і ми готові зняти кошти з некритичних об’єктів, аби закрити всі питання, пов’язані з теробороною, надзвичайною ситуацією та іншими ймовірними форс-мажорними питаннями», – підкреслив він.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*