офіційний сайт

НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ: «ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО!»

Під таким гаслом у 90-ті роковини Голодоморів та рік великої війни Україна вшановує пам’ять жертв трьох навмисно спровокованих голодних геноцидів.

Традиційно в останню суботу листопада у містах і селах Волині згадують померлих та ненароджених внаслідок Голодоморів 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років.

Жалобні заходи пройшли і в обласному центрі. Схилити голову перед пам’яттю мільйонів невинно заморених прийшли представники громади і влади, молодь і громадські лідери, військові та духовенство. Волинську обласну раду представляв заступник голови Григорій Пустовіт та депутати.

Біля пам’ятника Християнському милосердю на честь волинян, які рятували від голоду біженців, відслужили молебень та поклали квіти. Скорботною ходою процесія рушила до місця розстрілу в’язнів Луцької тюрми. Панахиду за загиблими відправив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Присутні вшанували пам’ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання та виклали символічний хрест зі свічок.

«Нащадок сталінського – путінський режим знову прагне знищити українську націю, її ідентичність, культуру, мову. Окупанти вбивають і катують, депортують дітей і дорослих, руйнують міста, плюндрують землі, спалюють українські книжки й старожитності. Сьогодення вчить: щоб запобігти трагедіям минулого, наша пам’ять повинна бути живою і чесною, а ті, хто вчиняє злочини проти людства, мають бути суворо покарані», – впевнений Григорій Пустовіт.

Сьогодні також десятки тисяч свічок запалахкотіли у вікнах осель. Волинян на честь пошанування жертв Голокосту доєдналися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*