офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС КОЛЕКТИВІВ ЕКОПРОСВІТИ

Традиційний конкурс колективів екологічної просвіти: «Земля – наш спільний дім» цьогоріч пройшов в онлайн форматі на базі обласного еколого-натуралістичного центру.

Учасників привітали перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України Володимир Вербицький, президент Товариства приятелів дітей Сілезького регіонального відділення міста Катовіце Ян Вєсьолек, директори та педагогічні колективи обласних ЕНЦ України.

У 2021 році команда «Видра» НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» с. Видраниця Забродівської селищної ради отримала Гран Прі на Всеукраїнському конкурсі колективів екологічної просвіти. Відтак, Волинь виборола право приймати всеукраїнські змагання.

Свої відео роботи надіслали екологічні колективи із Харківщини, Одещини, Черкащини, Полтавщини, Житомирщини, Рівненщини, Кіровоградщини, Вінничини, а також представники Закарпаття, Чернівецької та Івано-Франківської областей. Волинь презентувала команда «ЕСОРЕОРLЕ» ліцею № 1 смт Ратне ім. В.Газіна, яка здобула перемогу на обласному етапі конкурсу.

«Це найпотужніший конкурс в еколого-натуралістичній творчості дітей, який допомагає прищепити любов до рідного краю, популяризувати екологічні знання і найголовніше – допомагає дітям різного віку вирішувати ті екологічні проблеми, ставити ті завдання перед наукою та громадськістю, які сьогодні є найбільш актуальними для нашої землі»,- наголосила директорка обласного ЕНЦ Валентина Остапчук.

Вона також подякувала польським партнерам, які взяли участь у заході, за всебічну підтримку і допомогу центру у цей непростий час. Валентина Остапчук також висловила вдячність керівництву та депутатам обласної ради за розуміння ролі позашкілля у сучасному світі.

«Школа- це мозок, позашкілля – це душа, і коли вони працюватимуть гармонійно, то після перемоги ми зможемо відбудувати наш спільний дім – оновлену, красиву та квітучу Україну», – підкреслила директорка центру.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук подякував організаторам та конкурсантам, які попри воєнний час взяли участь у цих престижних екологічних змаганнях.

«Тематика нинішнього конкурсу досить актуальна, а у час війни її значимість зростає, адже бойові дії лише наближають екологічну катастрофу. Ми спостерігаємо обстріли об’єктів критичної інфраструктури, знищення підприємств нафтової та хімічної промисловості – усе це залишає відбиток на нашому довкіллі. Однак, я переконаний, що наші юні екологи допоможуть виправити цю ситуацію. Не за горами той час, коли ми будемо гоїти післявоєнні рани, природа відновлюватиметься, а ви їй уміло та старанно в цьому допоможете, – сказав він. – Хочу також подякувати польським партнерам за їх допомогу та підтримку, думаю, що після війни наша співпраця буде лише поглиблюватися, бо екологія не має кордонів. Земля- наш спільний дім, і ми усі разом в майбутньому будемо її відновлювати і берегти, не допускаючи воєн та екологічних катастроф».

Конкурсні виступи команд поєднували різні жанри, стилі та напрями мистецтва, демонстрували досягнення в просвітницькій та природоохоронній діяльності. Сценарії були оригінальними та відображали результати практичної природоохоронної роботи з популяризації руху за збереження навколишнього середовища. Переможці будуть визначені за результатами голосування фахового журі.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*