офіційний сайт

МИСТЕЦТВО ДЛЯ ВСІХ: МУЗЕЙНИКИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПЕРШУ ІНКЛЮЗІЙНУ ВИСТАВКУ

Волинський краєзнавчий музей спільно з Регіональним музеєм Стальової Волі представили спільну експозицію у рамках українсько-польського проєкту«Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу», який упроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу Програми транскордонного співробітництва.

На презентацію прийшли партнери, представники обласної ради, медійники та поціновувачі мистецтва, в тому числі й люди з інвалідністю. Вироби з порцеляни, датовані 19-20 століттям, можна було не лише побачити, але й відчути за допомогою тифлографічних (рельєфних) зображень, інформацію про експонати отримати з написів шрифтом Брайля або ж почути, скориставшись QR-кодом. Адаптованою під потреби незрячих була і розповідь екскурсовода.

Покращення доступності до музею для людей з особливими потребами і є однією з ключових цілей українсько-польського проєкту. Цей досвід волинські музейники перейняли у колег з міста Стальова Воля, – розповіла директорка обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко. За кошти Європейського Союзу також було відремонтовано виставкову залу краєзнавчого музею, придбано спеціалізоване обладнання для демонстрації експонатів, встановлено звукові маячки.

Вона також висловила вдячність іншим партнерам: проєктній команді «Центр регіональних ініціатив Волині», яка і допомогла здобути грантове фінансування, а також Волинській обласній раді, яка забезпечила співфінансування проєкту.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук зауважив, що сьогоднішня надскладна ситуація в країні спонукає і до певного переосмислення значення культурного розвитку України.«Сьогодні боротьба іде не тільки між Україною і росією, а й між цивілізацією та варварством. Тому наші напрацювання із закордонними партнерами, зокрема, поляками, не тільки додадуть нам у розвитку музейної справи, але й дозволять упевнено почуватися у європросторі», – переконаний посадовець.

Через відеозвернення присутніх привітала і директорка Регіонального музею Стальової Волі Анетта Гаранта. Вона розповіла про свій музей, представлену частину експозиції, а також висловила упевненість, що невдовзі Україна і Польща зможуть безперешкодно обмінюватися і колекціями, і туристами.

Голова громадської організації незрячих «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук, який був залучений до організації інклюзивної виставки як консультант, високо оцінив зусилля волинських музейників у створенні умов доступу людей з інвалідністю до культурно-мистецького середовища. Він висловив готовність і надалі допомагати розвивати цей напрямок.

Менеджерка проєкту «Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу» Ірина Дубняк повідомила, що рівнозначною частиною грантової програми є підвищення привабливості обох музеїв та їх популяризація у межах українсько-польського прикордоння. З цією метою запланована публікація каталогів кращих експонатів музеїв-партнерів, уже створено тримовний вебсайт Волинського краєзнавчого музею з елементами інклюзії, виготовлено промоційні фільми.

Важливим компонентом є і тренінгові навчання для персоналу, які дозволять підвищити кваліфікацію музейних працівників у роботі з особливими категоріями відвідувачів, а також з промоції і просування музеїв. Усе це покликане зміцнити потенціал регіональних музеїв та популяризувати культурну спадщину і пам’ятки історії транскордонного регіону.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*