офіційний сайт

МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ: «ТВОРЦЕМ ІСТОРІЇ Є НЕ ОКРЕМІ ПОСТАТІ, А НАРОД»

Сьогодні минає 156 річниця від дня народження найбільшого українського історика і першого Президента Михайла Грушевського.

Минуло понад століття, а його науковий доробок і досі актуальний. Зокрема, у своїй фундаментальній десятитомній праці «Історія України-Руси» він аргументовано доводив, що творцем тисячолітньої України-Русі був український етнос, і відкидав існування «общерускої» історії, яка нібито почалася зі «спільної колиски».

Українського політичного і громадського діяча, історика та науковця вшанували сьогодні і в Луцьку. Вклонитися пам’яті Михайла Грушевського до його постаменту прийшли представники влади. Волиньраду представляв заступник голови Григорій Пустовіт.

Він зазначив, що в національній традиції тяглості поколінь – вшановувати людей, які уособлюють українську державність. «Грушевський – перший український Президент. Пам’ятати про день його народження – це віддавати шану і йому, і усім поколінням, які зрушували питання існування Української держави, мріяли про неї і створили її. Ми – нащадки цієї держави і послідовники цих поколінь. А ще ми покоління, яке захищає цю державу у кривавій війні з росією», – зазначив Григорій Пустовіт.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*