офіційний сайт

КРИТИЧНА ВІДБУДОВА ПОВИННА РОЗПОЧАТИСЯ ВЖЕ

Голова Волиньради Григорій Недопад взяв участь у черговому засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке присвятили плану нагальної відбудови об’єктів соціальної та критичної інфраструктури.

Форум проходив під головуванням очільника Офісу Президента Андрія Єрмака та за участі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голови Верховної ради України Руслана Стефанчука, керівників дипломатичних місій іноземних держав, а також голів обласних рад, військових адміністрацій, обласних центрів та окремих громад.

Зазначалося, що переважна більшість планів з відновлення країни стосуються післявоєнної відбудови. Однак, вже до зими держава повинна подбати про термінове відновлення житла, шкіл, садочків, лікарень та об’єктів ЖКГ, аби людям було куди повертатися. Керівник уряду представив детальний план покрокового відновлення соціальної та критичної інфраструктури загальною чисельністю 38 тисяч об’єктів і зазначив, що він цілком реальний до виконання упродовж 6 місяців. Однак, на це гостро бракує ресурсів. Йдеться про 17 мільярдів доларів, а державний бюджет спроможний виділити лише 3 мільярди гривень.

Наголошувалося, що з іноземними партнерами вже існують домовленості про допомогу у відновленні України, але їм бракує системності. Саме тому, українська влада планує створити спеціальну платформу, де буде розміщено конкретну інформацію по кожному об’єкту, який потребує нагальної відбудови, а після обговорення із закордонними союзниками будуть укладені меморандуми. При цьому урядники запевнили, що ключовими у цьому процесі будуть прозорість використання коштів та підзвітність.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*