офіційний сайт

«ГОТОВІ «ЗАТЯГУВАТИ ПАСКИ», АЛЕ ПРОГНОЗОВАНО», – КЕРІВНИКИ КОМУНАЛЬНИХ УСТАНОВ ПРО СКОРОЧЕННЯ ВИДАТКІВ

Тривають ініційовані обласною радою робочі консультації, спричинені скороченням бюджетних призначень в умовах воєнного стану.

Участь у сьогоднішніх консультативних зустрічах взяли заступники голови Волиньради, керівники профільних депутатських комісій, депутати, а також очільники обласних комунальних установ галузі фізкультури і спорту та соціальних установ юрисдикції служби у справах дітей.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук нагадав, що до керівництва Волиньради усе частіше звертаються очільники комунальних закладів з проблематикою, викликаною зменшенням обласною військовою адміністрацією без попередження та узгодження бюджетних призначень, в тому числі і на захищені статті. «Ми всі сьогодні переживаємо важкі часи, фінансовий стан і в країні, і в області не найкращий. Тому наша мета – максимально раціонально розподілити ресурси, визначити найгостріші фінансові проблеми та знайти шляхи їх пом’якшення», – звернувся Юрій Поліщук до присутніх.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський додав, що секвестр бюджету торкнувся усіх без винятку галузей та обласних комунальних установ. «Йдеться про формування резервного фонду для фінансування військових потреб, а також нестачі асигнувань на оплату праці та енергоносіїв. Однак, у департаменті фінансів запевнили, що при гострій необхідності та обґрунтованому зверненні кошти, в першу чергу на захищені статті, будуть додані», – зазначив він.

У ході аналізу спортивної галузі з’ясувалося, що попри жорсткі заходи економії та оптимізації трьом закладам усе ж забракне на оплату праці і стільком же – на енергоносії. Окрім того, без бюджетного забезпечення лишаються щорічні одноразові стипендії спортсменам та їх тренерам.

Йшлося також і про те, що не всі установи мають змогу працювати дистанційно. До прикладу, школа вищої спортивної майстерності постійно функціонувала у звичному режимі, оскільки українські спортсмени, попри війну, беруть участь в міжнародних змаганнях, в тому числі і олімпійських. Окрім того, Мінмолодьспорт уже поступово відновлює графік проведення змагань.

Підсумовуючи, очільник профільної депутатської комісії та, одночасно, керівник однієї з комунальних спортивних установ Віктор Галан-Влащук зазначив, що спортивна спільнота цілком усвідомлює складність ситуації і готова «затягувати паски». Однак, він наполягає, щоб процес вимушеного скорочення фінансування відбувався з попереднім узгодженням з керівниками установ, що дозволить їм краще підготуватися і уникнути непередбачуваних проблем. Окрім того, присутні висловилися проти уніфікованого підходу до урізання видатків і закликають ОВА враховувати специфіку діяльності.

Що стосується закладів сфери управління служби у справах дітей, то скорочення фінансування не носить критичного характеру, оскільки з початку війни частину вихованців таких закладів повернуто у родини, решту евакуйовано на тимчасовий прихисток за кордон. Це, власне, і дозолило уникнути наслідків недофінансування. І якщо буде можливість продовжити термін евакуації до завершення воєнного стану, така тенденція збережеться.

Щоправда, є й винятки. Так, в умовах війни, на жаль, загострилося соціальне неблагополуччя, тому обласний дитячий притулок знову відкритий для дітей, вилучених із родин, які опинилися в складних життєвих обставинах.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*