офіційний сайт

“ДОРОГА ДО МИРУ”: ТРАДИЦІЙНА АКЦІЯ ПАМ’ЯТІ У МЕЛЬНИКАХ

28 вересня в селі Мельники всьоме відбувся меморіальний захід вшанування вбитих більшовиками польських військовослужбовців.

У спільному вшануванні загиблих взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, Шацький селищний голова Сергій Карпук, віце-маршалок Люблінського воєводства Республіки Польща Збігнєв Войцеховський, Генеральний Консул Польщі у Луцьку Славомір Місяк, громадські діячі, представники духовенства та прикордонних служб обох держав, молодь.

Ініціатива та організація меморіалу належить громадській організації «Форум українських журналістів» (голова правління Володимир Данилюк) та Генеральному консульству Республіки Польща в Луцьку.

У вересні 1939 року вірні присязі військовослужбовці Корпусу охорони пограниччя та Війська польського вступили в нерівний бій з червоноармійцями 52-ї стрілецької дивізії. Під час збройного конфлікту загинула велика кількість польських солдатів та офіцерів. Частину тіл вбитих поляків місцеві жителі знайшли і поховали на сільському кладовищі.

Нині біля пам’ятника в пам’ять про убитих більшовиками польських військовослужбовців спільно помолилися православні та римо-католицькі священники.

“Наш північно-східний сусід не давав жити народу України впродовж багатьох століть. Від загарбницьких намірів росії страждали не тільки українці, а й поляки. Спільна біль, спільна історична пам’ять об’єднала наші два народи. Історія знову повторюється – росія напала на Україну і польський народ першим підставив плече допомоги. Ми добре вивчили уроки історії, знаємо своїх героїв та віримо у спільне європейське майбутнє”,— зазначив у промові заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Присутні поклали квіти та поставили лампадки до пам’ятних знаків загиблим польським воїнам. Цього дня також відбувся символічний забіг на дистанцію 1939 метрів під назвою «Дорога до миру», у якому взяли участь учні школи села Мельники та студенти ВНУ ім. Лесі Українки.

За ще однією доброю традицією цього пам’ятного заходу присутні висадили дерева у місцевому сквері.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*