офіційний сайт

ДОБУВАТИМЕ КИСЕНЬ З ПОВІТРЯ: В ЛЮБОМЛЬСЬКОМУ ТМО НОВА КИСНЕВА СТАНЦІЯ

З роботою першої в області самогенеруючої кисневої станції ознайомився голова Волиньради Григорій Недопад.

Для облаштування нової кисневої системи не знадобилися кількатонні ємності для зберігання зрідженого кисню та точки перевантаження. Все устаткування, яке упродовж доби здатне з повітря утворити 625 тисяч літрів 98-мивідсоткового кисню, помістилося буквально на десяти квадратних метрах.

Гендиректор Любомльського ТМО Володимир Дибель зазначив, що саму кисневу станцію вартістю понад 2,6 млн грн закуплено коштом Міністерства охорони здоров’я. Знадобилося ще більше 3,5 мільйонів, аби дооснастити і підвести систему киснепостачання до 165 ліжок. Додатково придбали 2 вакуумні насоси, 3 компресори, а також багатофункціональні приліжкові модулі, які дозоляють не лише автоматично регулювати потоки кисню, а й в режимі реального часу дистанційно відстежувати усі життєві показники пацієнтів.

«У пандемію коронавірусу наша лікарня входила з 46-ма переносними кисневими концентраторами. Звісно ж, стояло питання про будівництво кисневої станції, яка б забезпечувала високі потоки лікувального газу. Але коли на піку захворюваності в країні почалися проблеми з постачанням зрідженого кисню, ми зрозуміли, що потрібна альтернатива. Тому щойно держава закупила самогенеруючу медичну кисневу станцію, ми, не зважаючи на воєнний стан, акумулювали усі організаційні та фінансові ресурси на її встановлення та облаштування мережі киснепостачання», – запевнив Володимир Дибель.

Ініціативність та передбачливість керівництва Любомльського територіально-медичного об’єднання відзначив і голова обласної ради Григорій Недопад. «Область, завдяки централізованим державним закупівлям, отримала 10 таких кисневих станцій, і лише одна з них введена в дію. Дві третини вкладених у систему киснепостачання коштів – це гроші зароблені самою лікарнею. Адміністрація ТМО також залучила асигнування з місцевого та обласного бюджетів. Решта закладів повинні наслідувати цей приклад. Адже попереду – нова хвиля захворюваності на ковід, а більшість виробництв кисню розташовуються на сході, до того ж війна суттєво ускладнила й логістику. Тому встановлення самогенеруючих кисневих станцій – це найоптимальніший варіант»,- переконаний очільник Волиньради.

Оскільки неоплаченими, у сумі 623 тисячі гривень, лишилися роботи з облаштування киснепроводу, Григорій Недопад досягнув домовленості з начальником обласної військової адміністрації Юрієм Погуляйком про оплату цієї заборгованості за рахунок резервного фонду, де акумульовано кошти в тому числі і на протидію пандемії коронавірусу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*