офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ЗА АКТИВІЗАЦІЮ ДІЯЛЬНОСТІ АГЕНЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ВОЛИНІ

Про це йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

Голова профільної комісії Юлія Вусенко нагадала, що за нинішньої каденції обласна рада стала співзасновником Агенції спільно із представниками ОВА і торгово-промислової палати.

«Сьогодні це вкрай потрібний інструмент із залучення інвестицій в область. І нам варто скористатися можливостями, які дають міжнародні програми та проєкти. Втім, станом на 2022 рік контракт із директором Агенції не продовжено, і ця інституція не працює. Кошти на запуск її роботи в обласному бюджеті на наступний рік також не передбачені», – зауважила вона.

В результаті дискусії члени профільної комісії вирішили звернутися до голови обласної ради Григорія Недопада про делегування представників обласної ради до складу Агенції, а також рекомендували департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин ОВА оновити склад Наглядової ради Агенції, її статут, а також подбати про обрання керівника.

Крім того, комісія розглянула питання залучення в область релокованих підприємств. Заступник начальника профільного управління ОВА Андрій Ткачук запевнив, що на Волинь уже перенесено близько 30 підприємств, де створено понад сотню нових робочих місць. Він також зауважив, що перелік переміщених підприємств постійно розширюється, але у багатьох із них є інтерес до роботи саме в складі індустріальних парків області.

«Релоковані підприємства розглядають індустріальні парки в розрізі додаткових експортних можливостей та інтеграції в існуючі підприємства області, як майбутні постачальники сировини та промислової продукції, – розповів він. – Так, ТзОВ «Альмасара» перемістило потужності олійного виробництва з Харківщини в Нововолинськ. Зацікавлений у співпраці з індустріальними парками області також завод компресорного обладнання з Харківщини, що перемістився в Ковельський район. Цього промислового виробника приваблюють логістичні переваги волинських індустріальних парків та постачання компресорного обладнання для учасників парків».

З метою активізації процесу релокації підприємств на Волинь депутати рекомендували профільному відомству виконавчої влади надати тергромадам доступ через сайти обласної ради, ОВА та інвестиційного порталу області до бази даних пропозицій щодо переміщення підприємств.

У ході роботи комісії депутати також заслухали інформацію заступниці Нововолинського міського голови Юлії Лефтер про діяльність інвестиційного парку «NOVO», а також перспективи розвитку шахтарського міста.

«Нововолинськ з 2022 по 2037 рік матиме унікальний статус зони вільної економічної торгівлі, що передбачає звільнення від шести видів податків. Ми уже моніторим підприємства, які могли б до нас зайти на цих умовах, і Нововолинськ міг би стати індустріальним парком з такими ж умовами, що і NOVO. Проте, є одне але: граничний обсяг річного обороту виробництв не має перевищувати 40 млн гривень. Це вкрай мала сума, яка не сприяє створенню потужних бізнесів», – наголосила вона.

Відтак, з цього приводу Нововолинська міська рада готує звернення до Парламенту з метою внесення змін до законодавства щодо підвищення оборотного ліміту до 500 млн гривень.

В результаті обговорення депутати підтримали пропозицію Юлії Вусенко та рекомендували розробити і винести на розгляд сесії обласної ради аналогічне звернення до центральної влади від профільної комісії, аби підтримати колег із Нововолинська.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*