офіційний сайт

ДЕНЬ ДЕПУТАТА: ПРО НАДАННЯ ПОСЛУГ І НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Виїзний День депутата обранці Волиньради на чолі з головою Григорієм Недопадом провели на території Павлівської громади. Йшлося про пріоритетні у час війни напрямки діяльності органів самоврядування, а саме: надання якісних послуг населенню та формування спроможного місцевого бюджету.

Досвідом досягнення цих винятково важливих в умовах воєнного стану цілей поділився голова громади Андрій Сапожник. Він, зокрема, розповів про роботу місцевого ЦНАПу, який увійшов до п’ятірки кращих в Україні, і послугами якого користуються не лише понад 9 тисяч мешканців Павлівської громади, але й жителі навколишніх населених пунктів.

«Загалом у переліку нашого центру майже три сотні послуг, 70 з яких – соціального спрямування. Однак, у зв’язку із запровадженням воєнного стану і закриттям окремих державних реєстрів та програм, цей перелік дещо скорочено. Проте, працівники ЦНАПу намагаються задовольнити якнайширший попит наших людей. Так, налагодили видачу різноманітних довідок через портал «Дія», вже опанували нову програму у сфері будівництва та архітектури, що дуже затребувано нашими мешканцями», – з гордістю розповідає голова громади. Однак, і бідкається, що війна завадила придбати устаткування для видачі паспортів. Ще одна проблема – неможливість сертифікувати фахівця із державної реєстрації, оскільки не працює конкурсна комісія при Мінюсті.

Ознайомилися депутати облради й з роботою павлівської амбулаторії сімейної медицини. На території громади таких 3, каже Андрій Сапожник. Їх збудували з різних джерел: за рахунок державної програми сільської медицини, проєкту Світового банку та за кошти місцевого бюджету. Проблему медичних кадрів вдалося вирішити завдяки вимушеним переселенцям. Так штат амбулаторії поповнився лікарем і масажистом. А дізнавшись, що серед нових мешканців громади є ще й стоматолог, голова спромігся оперативно відшукати в надавачів гуманітарної допомоги обладнання і відкрив ще й стоматкабінет. Щоправда, є й труднощі: збільшені штат, а також рівень зарплатні медиків важко фінансувати, оскільки військовий стан передбачає бюджетні видатки на рівні минулого року.

Депутати Волиньради зустрілися також із керівником одного із бюджетоутворюючих підприємств громади. Юрій Пікута зазначив, що його виробництво щорічно забезпечує понад 10 мільйонів гривень податків до бюджетів різних рівнів. Однак, перші місяці повномасштабної війни спричинили майже такі ж збитки. Та все ж підприємство знайшло можливості не лише поновити виробничий процес, але й поступово нарощувати обсяги. Уже розроблено нові види продукції, готуються до запуску додаткові виробничі площі.

Голова громади додав, що окрім сплати податків та одного з основних місць працевлаштування, підприємство також бере активну участь у житті громади, допомагаючи з реалізацією соціальних та благодійних проєктів. Андрій Сапожник принагідно звернувся до депутатів з проханням поклопотатися перед законодавцями щодо можливості відрахування до місцевого бюджету частини акцизного податку, що є прерогативою держави.

Підсумовуючи результати візиту, очільник Волиньради Григорій Недопад зауважив, що в умовах війни пріоритетним завданням органів місцевого самоврядування є забезпечення якнайповнішого спектру публічних послуг – медичних, освітніх, соціальних, адміністративних, а також збалансування та пошук додаткових джерел наповнення місцевого бюджету. Він також зазначив, що попри важкий стан в країні та локальні труднощі, у Павлівській громаді із цим завданням справляються.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*