офіційний сайт

БЮРОКРАТИЗАЦІЯ – ПОЗА ЗАКОНОМ: НОВЕ У ВЗАЄМОДІЇ ВЛАДИ З ГРОМАДЯНАМИ І БІЗНЕСОМ

Новоприйнятий закон «Про адміністративну процедуру» під час онлайн-семінару обговорили фахівці органів місцевого самоврядування та експерти проєктів USAID «ГОВЕРЛА» і EU4PAR. Участь в дискусійному форумі взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Мета навчальної платформи – ознайомити посадових осіб місцевого самоврядування з основними положеннями нового закону, яким унормовуються відносини органів публічної влади та їх посадових осіб з фізичними та юридичними особами. Документ врегульовує процедурну частину відносин громадян і бізнесу з чиновниками. Норми закону передбачають безпосередню участь громадянина у прийнятті рішення, яке його стосується, право висловити свою позицію і бути вислуханим до моменту прийняття відповідного рішення. Впроваджує поняття «зацікавлена особа – людина, якої прямо або опосередковано стосується те чи інше рішення органу влади. Тобто перед тим, як прийняти рішення, що зачіпає чиїсь інтереси, владна структура має принаймні поцікавитися думкою таких суб’єктів. Закон зобов’язує органи влади мотивувати свої негативні (несприятливі) адміністративні рішення і повною мірою роз’яснювати людям, як їх можна оскаржувати. Він також покликаний унеможливити бюрократизацію в органах влади і зробити взаємодію зручною та передбачуваною, а рішення – збалансованими.

Григорій Пустовіт зазначив, що закон «Про адміністративну процедуру» створює для українського суспільства чіткі правила, які полегшать життя та підвищать якість послуг для кожного громадянина.  «Ми ставимо великі вимоги до свого оточення, проте, на жаль, в нас занижені вимоги до себе. Тому, якщо ми хочемо жити в сучасній, цивілізованій державі, ми повинні сумлінно виконувати свої службові, посадові, професійні, громадянські та моральні обов’язки. Цей закон до цього спонукає і має стати таким, що визначає якість нашого життя», – підкреслив Григорій Пустовіт. Він також висловив вдячність координаторам USAID за те, що впродовж багатьох років допомагають органам влади різних рівнів будувати демократичне суспільство.

Закон буде імплементовано через 18 місяців. Упродовж цього часу мають бути підготовлені і нормативно-правова база, і службовці органів влади.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*