офіційний сайт

БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНІСТЬ. ЯК ПАМ’ЯТАТИ?

На Волині проходить дводенний просвітницький семінар, приурочений до 80-річчя утворення Української повстанської армії та Дня захисників і захисниць України.

Форум організовано обласним краєзнавчим музеєм, науковцями Українського інституту національної пам’яті та Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

Участь у відкритті заходу взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та заступник начальника ОВА Юрій Гупало. До роботи семінару також долучаться держслужбовці, посадові особи органів місцевого самоврядування області, науковці, музейники та історики.

Головна мета тренінгу: подолання тоталітарної та російської імперської спадщини в громадах області, популяризація визвольної боротьби Українського народу, переосмислення її звитяжних сторінок, а також вшанування бійців Української повстанської армії, яка зробила значний внесок у боротьбу за незалежність України, формування національної самосвідомості Українського народу, його військових і державотворчих традицій.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук привітав учасників заходу від імені голови та усіх обранців волинської громади. Він наголосив на важливості тематики семінару, як запоруки перемоги на ідеологічному фронті.

«В минулому році Волинська обласна рада увалила рішення проголосити 2022 рік роком УПА, адже незабаром ми будемо відзначати 80-ту річницю її створення. Понад 30 років ми маємо новітню українську державу, однак з огляду на тематику нинішнього семінару, в нашій країні ще тривають дискусії, як нам відзначати певні свята, як ставитися до окремих історичних подій. Особисто для мене, як для українського націоналіста, давно немає незрозумілостей, адже за основу ми маємо брати створення самостійної, соборної держави Україна і вже від цього має походити відзначення усіх свят та важливих подій. У нас в усіх має бути абсолютно україно-центристський підхід. Дискусії повинні відійти в минуле. Тому бажаю організаторам та учасникам семінару плідної та змістовної роботи. І, звичайно, вийти на єдиний правильний висновок, про те, що Україна є, Україна непереможна і все буде Україна»,- наголосив він.

Окрім тематичних дискусійних панелей для учасників семінару також підготували огляд виставки “Україна. Війна в Європі”, представлення експозиції “УПА. Боротьба, що триває”, а також презентацію посібника щодо оновлення змісту експозицій музеїв “Революція в музеї”.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*