офіційний сайт

БЕЗПЕЧНЕ І ФУНКЦІОНАЛЬНЕ – У ДИТБУДИНКУ ЗАВЕРШИЛИ ОБЛАШТУВАННЯ УКРИТТЯ

Першим оглянути новостворене сховище колектив обласного будинку маляти запросив голову Волиньради Григорія Недопада.

Через кілька місяці, упродовж яких тривали роботи, похмуре і вологе приміщення не впізнати. Тут світло, тепло, затишно. Є усе для комфортного перебування малюків: гаряча вода і каналізація, умови і засоби для приготування їжі, двоярусні ліжечка та ігрові манежі. А ще – примусова вентиляція, пожежна сигналізація і два евакуаційних виходи.

«Порівняно з тим, що тут було, – це разюча різниця. Менш як за 4 місяці проведений колосальний обсяг робіт. Зроблено навіть більше, ніж планувалося. І усе це без бюджетних асигнувань, але оперативно, зі щирим вболіванням, об’єднаними зусиллями меценатів, бізнесу, інших комунальних закладів і самого колективу дитбудинку. Я вдячний за внесок кожного», – оцінив результат голова обласної ради Григорій Недопад. Для оновленого укриття він також подарував телевізор, аби урізноманітнити дозвілля малюків.

Заступниця директора з медичної частини дитбудинку Тетяна Віговська зі знанням будівельної справи детально описала усі види виконаних ремонтних робіт: від протигрибкової обробки приміщення до алмазного буріння свердловин і монтажу системи вентилювання. Вона зазначила, що персонал, який не перебуває разом з дітками в евакуації, теж працював і до пізнього вечора, і у вихідні.

«Але як би ми не старалися, такого результату за вимогами сертифікованого укриття без професіоналів ми б не досягли. Тому від нас усіх особлива вдячність вам, Григорію Вікторовичу, за те, що допомогли таких фахівців нам залучити. Майстри виробничого навчання Камінь-Каширського центру профтехосвіти крім укриття допомогли нам впорядкувати і овочесховище. Будівельна компанія Луцьксантехмонтаж нам відремонтувала покрівлю, що безуспішно роками ми намагалися зробити власними силами. Про систему примусової вентиляції вже й не кажу, бо це надзвичайно технологічно складний і вартісний процес. Фахівці, які її безоплатно змонтували, побажали лишитися не названими. За вашою протекцією меблева фабрика Гербор Холдинг подарувала нашим діткам чудові двоярусні ліжечка. Ми дякуємо усім, бо вартість зробленого перевищує мільйон гривень, а обійшлося це закладу у 100 тисяч гривень», – зазначила Тетяна Віговська.

Попри те, що 19 вихованців дитбудинку поки перебувають в евакуації, укриття конче потрібне, бо за період повномасштабної війни, на жаль, з’явилися малюки, які з різних причин осиротіли або втратили батьківську опіку, і цей заклад єдиний в області, який, відповідно до законодавства, може прихистити їх, поки не знайдеться нова родина.

Тетяна Віговська також розповіла, що в укритті обладнали додаткове приміщення і для центру ранньої реабілітації: «До нас на корекційні сеанси привозять діток з усієї області. Під час тривог батьки з малюками мусили десь перечікувати за межами. Це було незручно. Тому в укритті ми організували додатковий простір, де працюватимуть і масажист, і психолог, і логопед, і дефектолог. А після перемоги це приміщення ми зможемо використовувати як спортивну залу, коли погода не дозволятиме дітям займатися на вулиці», – поділилася планами заступниця керівника.

Вона також озвучила наміри на перспективу: утеплення фасаду, огородження території закладу, благоустрій. Однак, є й те, чого потребують невідкладно – колектив просить сприяння у придбанні дизельгенератора. Без нього догляд за немовлятами навіть під час кількагодинних знеструмлень буде проблемним. Григорій Недопад обіцяв вирішити питання найближчим часом.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*