офіційний сайт

700-РІЧЧЮ РОЖИЩА ПРИСВЯТИЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКУ НАУКОВУ КОНФЕРЕНЦІЮ

«Минуле і сучасне Волині та Полісся: місто Рожище в історії України та Волині» – так називався історико-краєзнавчий форум. Приурочений першій писемній згадці міста. Участь у ньому взяли також голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, обранці волинської громади та народний депутат України Вячеслав Рубльов.

«700 років – це великий проміжок часу, за який у нашому містечку відбулися масштабні зміни. Орієнтуючись на сучасні реалії, ми вирішили відзначити цю дату в науковому й історичному середовищі, глибше вивчити і дізнатись історію нашої малої батьківщини», – зазначив голова Рожищенської громади В’ячеслав Поліщук.

Один із організаторів конференції – історик, краєзнавець, кандидат історичних наук, професор Геннадій Бондаренко закликав присутніх вивчати історію рідного краю, адже ці знання допомагають будувати майбутнє. Учасники працювали у 4 секціях – «Археологія, історія, сучасність», «Культура освіта і спорт», «Населення, населені пункти та історичні постаті краю» та «Загальні питання краєзнавства і волинезнавства».

Голова Волиньради і корінний рожищанин Григорій Недопад каже: зорганізувати таку конференцію – величезна робота і те, що напрацювали та віднайшли учасники наукового зібрання варте на публічну увагу. «Історія Рожищ – це історія величного містечка, яке активно розвивалось впродовж усього часу свого існування та мало неабиякий вплив на весь регіон. Воно мало магдебурзьке право та було центром багатьох подій. Вважаю, що наші діти неодмінно повинні знати історію своїх міст та сіл», -переконаний очільник обласної ради.

За матеріалами конференції підготували ілюстрований збірник, до якого увійшли праці більш як 50 науковців. Дослідження стосуються різноманітних історичних віх цього краю, поселень княжої доби, історії католицької та лютеранської парафій, діяльності ОУН та репресій проти місцевих патріотів. Народний депутат Вячеслав Рубльов переконаний, що проведення культурних заходів із науковим та патріотичним спрямуванням завжди своєчасне, особливо під час війни.

«Відомий англійський політик Уїнстон Черчіль казав: якщо під час війни ми не даємо коштів на культуру, то за що ми воюємо? Тому проведення такої наукової конференції якнайкраще підходить до відзначення 700-ї річниці міста Рожище, – каже Вячеслав Рубльов. – Разом з громадою ми продовжимо працювати над тим, аби місто розвивалося, а його мешканці жили в комфортних умовах».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*