офіційний сайт

ВОЛИНЬ І НІМЕЦЬКА ЗЕМЛЯ РЕЙНЛАНД-ПФАЛЬЦ ДОМОВЛЯЮТЬСЯ ПРО ПАРТНЕРСТВО

Можливості, напрямки та формат співробітництва між Волинським краєм та західнонімецькою федеративною землею Рейнланд-Пфальц обговорили під час відеоконференції за участю представників самоврядної та виконавчої влади, а також медійників обох регіонів, які й ініціювали зустріч.

Представляючи Волинь Григорій Пустовіт зазначив, що співпраця області з Німеччиною має історичний контекст ще з часів середньовіччя. Сучасна ж історія взаємин – це обопільний товарообіг, який за минулий рік в області склав більше 300 мільйонів доларів, це понад 80 спільних підприємств, десятки волинських громад, які мають партнерство з німецькими містами, а також співпраця окремих освітніх установ.

Він також зазначив, що війна змінила пріоритети у співпраці з партерами, і сьогодні найактуальніша потреба нашої країни – це військова, гуманітарна та політична підтримка. Григорій Пустовіт окреслив ситуацію в області, зауваживши, що волиняни беруть активну участь в обороні країни, а область опікується 70-ма тисячами вимушених переселенців.

Державна секретарка, а також представниця землі Рейнланд-Пфальц у Федеральному уряді та у справах Європи і ЗМІ Хайке Рааб запевнила, що Німеччина солідарна з Україною в її боротьбі з агресором. Зокрема, земля Рейнланд-Пфальц прийняла 40 тисяч українських біженців, інтегрувала до місцевих шкіл 9 тисяч дітей і багато вчителів.

Пані Рааб зазначила, що уряд землі прагне залучити Україну до багатогранного партнерства, такого, яке має упродовж десятиліть з Польщею, Чехією та Францією.

Учасник зустрічі і один з її ініціаторів, представник фонду Форум журналістів, а нині військовослужбовець ЗСУ Володимир Данилюк вніс пропозиції до переліку напрямків майбутньої співпраці: «Кремль провадить дуже агресивну інформаційну політику. І якщо ракетами Волинь він атакував 4 рази, то фейками – цілодобово. Я не раз відвідував Німеччину у рамках спільних проєктів і бачив, як мають працювати медіа-центри. У нас є люди, які можуть працювати за німецькими стандартами, але нам потрібна ваша реальна і матеріальна допомога у створенні системи інформаційної оборони». Він також наголосив на потребі у медичній допомозі українським військовим, в тому числі лікуванні, реабілітації, протезуванні.

Держсекретарка Хайке Рааб назвала діалог конструктивним і зазначила, що формат співпраці буде визначено після обговорення порушених питань з президентом федеративної землі. Вона також висловила готовність особисто відвідати Волинь, аби провести другий раунд перемовин.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт подякував німецькій стороні за існуючу та майбутню підтримку: «Я сподіваюся, що всі обговорені сьогодні аспекти потенційного партнерства отримають свій розвиток, і спільно ми зможемо досягти результату, яким будемо пишатися».

У ЛУЦЬКУ ПІДНЯЛИ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПРАПОР

З нагоди відкриття XVI Європейського юнацького олімпійського фестивалю в обласному центрі замайорів олімпійський стяг.

В урочистостях з нагоди підняття спортивного прапора взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, депутат Волиньради, заступник голови Національного Олімпійського комітету України у Волинській області Віктор Галан-Влащук, спортсмени та громадськість.

У змаганнях, що проходитимуть в словацькому місті Банська Бистриця візьмуть участь і троє юних волинських спортсменів – Артем Черкашин (легка атлетика), Станіслав Корчмелюк (дзюдо) та Іван Гарбарчук (плавання).

«Українці, попри війну, продовжують змагатися на міжнародній спортивній арені та завойовувати медалі для своєї країни. Цим ми на весь світ показуємо, яка ми сильна і незламна нація. Вірю, що наші юні спортсмени здобудуть перемогу і на цих змаганнях, а ми – перемогу у війні», – зазначив Юрій Поліщук.

На XVI Європейському юнацькому олімпійському фестивалі юнацька збірна України представлена 46-ма спортсменами у 6-ти з 10-ти видів спорту – у легкій атлетиці, велоспорті, спортивній гімнастиці, дзюдо, плаванні та бадмінтоні.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*