Про стан дотримання прав і свобод людини та громадянина говорили сьогодні в рамках круглого столу, що відбувся у Волинській обласній прокуратурі.
Участь у заході взяли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступниця очільника ОДА Людмила Тимощук, перший заступник керівника обласної прокуратури Олег Губчак, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин, регіональний представник Омбудсмена у Волинській області Любов Сітовська, керівники органів та установ системи державної кримінально-виконавчої служби, правоохоронці, а також начальники профільних структурних підрозділів та служб виконавчої влади області.
Представниця Омбудсмена Світлана Семчишин повідомила, що у 2021 році кількість звернень до Уповноваженого значно зросла у порівнянні із попередніми періодами. «За минулий рік надійшло більше 60 тисяч повідомлень від громадян з приводу порушення прав і свобод. Найчастіше вони стосувалися права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування. Одним із факторів стало, звісно, запровадження карантинних обмежень. Понад 20% порушень були виявлені у соціальній сфері, 12%- це порушення процесуальних прав у судах та 10% – порушення економічних прав», – зауважила вона.
Окремо Світлана Семчишин зупинилась на зверненнях осіб, які перебувають у місцях несвободи. Вона розповіла, що найчастіше Уповноважений отримує скарги щодо неналежних умов утримання, а також порушення права на охорону здоров’я та належну медичну допомогу. «З метою запобігання катуванням, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, Офіс Омбудсмена постійно збільшує кількість моніторингових візитів до місць несвободи усіх типів. У 2021 році проведено майже тисячу таких візитів та охоплено 25% усіх місць несвободи», – наголосила вона.
Регіональний представник Уповноваженого на Волині Любов Сітовська у своїй доповіді зупинилася на додержанні прав на звернення ув’язнених і засуджених осіб, які утримуються в місцях несвободи, акцентуючи увагу на закладах, які розміщені на території області.
Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт запевнив, що питання дотримання прав і свобод громадян в регіоні перебуває на контролі головного представницького органу краю. «Такі дискусії, як нинішня, дають підстави говорити про те, що наша держава формується як правова і демократична. Адже в країнах, де немає демократії, розмови про права людей, які перебувають у місцях несвободи, взагалі не ведуться. Сподіваємось, що результатом нинішньої дискусії стане усунення недоліків, які були виявлені представниками Омбудсмена в частині забезпечення додержання прав та свобод людини і громадянина», – підкреслив він.
День: 18.02.2022
ЗМІНИЛИСЯ ВИМОГИ ДО ЕЛЕКТРОННОГО ДЕКЛАРУВАННЯ
В обласній раді відбулось навчання щодо змін, запроваджених НАЗК в електронному декларуванні.
Участь у навчанні взяли окремі депутати та працівники виконавчого апарату обласної ради. Семінар на тему «Електронне декларування у 2022 році» 17 лютого провела консультант з питань запобігання та виявлення корупції Ірина Прус. Вона ознайомила присутніх із вимогами чинного антикорупційного законодавства щодо електронного декларування, роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції від 29 грудня 2021 року №11 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку).
На зазначену тематику заплановано серію навчальних заходів, зокрема, як працювати з відкритими реєстрами, декларування окремих видів майна та доходів, а також про відповідальність за порушення вимог фінансового контролю.