офіційний сайт

Звернення про необхідність функціональних змін на ринку енергоносіїв та комунальних послуг

  Останнім часом значне занепокоєння та несприйняття серед мешканців Волині викликають питання, пов’язані з процедурами тарифоутворення у сфері комунальних послуг. Стрімке зростання цін на енергоносії побутовим споживачам та відсутність прозорого механізму формування тарифів призводить до росту соціальної напруги серед населення.

Непрозорий характер формування та затвердження тарифів, незрозумілі дії НКРЕКП та монопольне становище енергопостачальних компаній в підсумку призвели до невмотивованого зростання цін. Встановлення структурних складових тарифу на комунальні послуги для мешканців міст, селищ та сіл без відповідних попередніх консультацій з органами місцевого самоврядування, а тим більше – без урахування реальних життєвих обставин, тягне за собою зростання цін на продукти харчування, товари повсякденного вжитку, ліки тощо. Результатом політики уряду та парламенту стало різке погіршення рівня життя людей.

Попри те, що в Україні вже нібито працює ринок газу, споживачі не відчули реальних позитивних змін. Три місяця поспіль ціни на газ зростають. Різниця в ціні газу у різних постачальників досягає 35 %. Це пов’язано з тим, що згідно з методикою розрахунку ціни орієнтиром є імпортований газ. Оптова ціна встановлюється, виходячи з ринкової кон’юктури у Європі.

Внаслідок підвищення цін на газ та електроенергію зростають витрати для виробників теплової енергії. Як результат, підприємства теплокомуненерго нездатні надавати послуги з постачання тепла і гарячої води без підвищення тарифів.

Ми, депутати Волинської обласної ради, з метою досягнення балансу інтересів споживачів комунальних послуг, суб’єктів господарювання та держави звертаємо Вашу увагу на необхідність вжиття невідкладних заходів:

– затвердити прозору та відкриту для населення методику обрахунку та встановлення цін на постачання сировини для підприємств теплокомуненерго, яка має передбачити тільки прямі виробничі витрати, мінімальний рівень рентабельності та публічне обговорення;

– визначити єдиний підхід до формування цін на енергоносії без розподілу громадян України на дві категорії: тих, хто використовує їх для власних потреб (в тому числі для індивідуального опалення), та тих, хто користується централізованим теплопостачанням;

– забезпечити відкритість діяльності нафто- і газовидобувної галузей та спрямування всього обсягу добутого на теренах України природного газу на потреби населення України, у тому числі для підприємств комунальної теплоенергетики;

– припинити діяльність на газовому та енергетичному ринках непрозорих компаній, що сповідують тіньові методи роботи та створюють необхідність стрімкого підвищення цін на газ та електроенергію.

Прийнято на 4 сесії обласної ради

Результати голосування

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*