офіційний сайт

Звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики України, Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України щодо критичної ситуації на ВП «Шахта “Бужанська”» ДП «Волиньвугілля»

Ми, депутати Волинської обласної ради восьмого скликання, висловлюємо глибоку занепокоєність з приводу ситуації, яка склалася на окремому підрозділі вугледобувного підприємства «Шахта “Бужанська”» державного підприємства «Волиньвугілля» (надалі – ВП «Шахта “Бужанська”» ДП «Волиньвугілля»).

Упродовж останніх років для забезпечення виробничої діяльності цього об’єкта з Державного бюджету України виділяються вкрай незначні суми, яких ледь вистачає на його утримання в безаварійному стані. Починаючи з червня 2019 року видобуток вугілля було майже припинено. Шахта не забезпечується навіть найнеобхіднішим, все частіше робота зупиняється через аварійну несправність. Підприємство вичерпало всі ресурси для забезпечення робочого процесу необхідними матеріалами та обладнанням.

Окреме питання, яке потребує термінового вирішення – виплата заборгованості із заробітної плати. Наразі вона становить 13841, 394 тис. грн. Через відсутність належної оплати праці шахтарі масово звільняються. Потрібно наголосити, що у разі зупинки роботи на ВП «Шахта “Бужанська”» ДП «Волиньвугілля» та скорочення робочих місць, без засобів існування залишиться 800 осіб. Підприємство та його працівники перебувають на межі виживання.

Окрім того, нагальною проблемою є зростання заборгованості щодо розрахунків за спожиту електричну енергію, що призвело до її відключення на вугледобувному підприємстві. Як наслідок, не здійснюється відвантаження вугілля з аварійного складу, порушуються вимоги пожежної безпеки, не проводиться відкачування води, що спричиняє загрозу затоплення гірничих виробок. В таких умовах неможливо повноцінно працювати. Підприємство             ВП «Шахта “Бужанська”» ДП «Волиньвугілля» знаходиться на етапі повної зупинки. Водночас забезпечення ефективної виробничої діяльності та розвитку підприємств вугільної галузі потребують уваги і підтримки на рівні держави.

У цій ситуації депутати Волинської обласної ради не можуть залишатися осторонь. Усвідомлюючи, що ігнорування проблем шахтарів може призвести до подальшого підвищення рівня соціальної та політичної напруги, ми звертаємося до Вас з проханням:

– передбачити можливість фінансування відвантаження вугілля із аварійного складу на шахті;

– виплатити заборгованість із заробітної плати працівникам зазначеного вугледобувного підприємства та не допускати її виникнення надалі;

– уникнути відключення електроенергії на ВП «Шахта “Бужанська”»              ДП «Волиньвугілля»;

– сформулювати виважену, чітку та законодавчо закріплену позицію щодо подальшого статусу вугільного підприємства;

– здійснити перерахунок ставки заробітної плати шахтарям.

Прийнято на 4 сесії обласної ради

Результати голосування

Використано фото із сайту “БУГ”

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*