офіційний сайт

Ярослав Матвійчук просить розширити межі гідрологічного заказника “Луга” та очистити річку найдревнішого міста на Волині

Про це йдеться у запиті депутата, підтриманому більшістю ради на 4 сесії.

“Річка Луга, на берегах якої розташоване місто Володимир-Волинський, за багато років зазнала сильного антропогенного впливу — на деяких ділянках русло штучно випрямлене, обваловане захисними дамбами. А у повоєнний період її заплави    інтенсивно осушувалися,    що    призвело до зміни гідробіологічного режиму — замулення джерел, зменшення водного стоку.
Фіксуються і непоодинокі випадки забруднення Луги побутовими стічними водами, неочищеними викидами промислових підприємств.
З метою охорони та збереження цінного природного комплексу заплави річки Луга – правої притоки Західного Бугу, на території Володимир-Волинського району, рішенням Волинської обласної ради № 12/3 від 30.05.2000 р. було створено гідрологічний заказник місцевого значення “Луга”. Однак, проблеми це не вирішило – питання очищення річки є сьогодні актуальним та потребує досконалого вивчення.
Тож, враховуючи постійні звернення мешканців міста Володимира-Волинського, неодноразові публікації в ЗМІ прохань щодо очищення річки Луга, а також для належного впорядкування її берегів, можливості облаштування рекреаційних зон, забезпечення дотримання природоохоронного законодавства, сприяння збільшенню інвестиційної та туристичної привабливості Волинського краю прошу:
1.    Провести обстеження річки Луга та надати експертне обгрунтування необхідності (доцільності) проведення робіт по її очищенню.
2.    Пришвидшити роботи щодо зміни меж гідрологічного заказника місцевого значення “Луга”, внести зміни до Положення та видачі Охоронного зобов’язання”, – пише Ярослав Матвійчук у депутатському запиті.

Відповідне рішення облради надіслано голові Волинської обласної державної адміністрації Юрію Погуляйку, виконувачу обов’язків начальника  Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростиславу Кравчуку, начальнику управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації Валентину Кухарику для розгляду і вирішення по суті.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*