офіційний сайт

ЯКІСТЬ І КІЛЬКІСТЬ ПІДГОТОВКИ РОБІТНИЧИХ КАДРІВ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ПРОБЛЕМАТИКУ

Оптимізація закладів профтехосвіти, регулювання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у відповідності до потреб місцевого ринку праці, оновлення спеціальностей та запровадження дуальної форми освіти – ці та інші питання обговорювалися під час засідання Регіональної ради професійної освіти. У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, депутати облради, керівники ПТНЗ, роботодавці та управлінці освітянської галузі області.

Головне питання порядку денного – погодження показників регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах профтехосвіти на 2022-2023 навчальний рік. «В загальному заклади професійної освіти виконали замовлення на 93%, заклади фахової перед вищої освіти – на 96%», – підкреслила заступниця керівника управління освіти і науки ОДА Людмила Полякова. Відтак за результатами аналізу вирішили зменшити на чверть кількісні показники у регіональному замовленні, воно становитиме близько 4 тисяч осіб.

Натомість представники роботодавців одностайно висловили думку, що скорочення обсягу підготовки спеціалістів за робітничим професіям негативно відобразиться не тільки на освітній галузі, але й на ринку праці в цілому. Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Кривович зазначає, що лише в будівельній галузі бракує близько 700 робітників.

В той же час, роботодавці не готові фінансувати підготовку кадрів для своїх підприємств. Зокрема, керівник будівельної компанії «Луцьксантехмонтаж»  Ігор Чорнуха наголосив: з 20 працівників, які приходять працювати на підприємство, 19 звільняються. «Ми не готові фінансувати підготовку кадрів у великих масштабах. Держава повинна дотувати перше робоче місце, – переконує бізнесмен. – Потрібно шукати шляхи вирішення питання, але не зменшувати кількість кадрів і замовлення». Він зазначає, що ситуація зміниться в тому випадку, якщо роботодавці отримають гарантії, що підготовлений за їхні кошти фахівець працюватиме на них.  

Юрій Поліщук зазначив: обласний бюджет фінансує заклади профтехосвіти, проте впливати на ситуацію, крім погодження обсягів регіонального замовлення, обласна рада не може. Держава передала на місця лише зобов’язання з утримання ПТНЗ, але не управління. «Без допомоги держави повноцінний процес навчання нам буде важко забезпечити, тим більше що щорічно дотації та субвенції на освітню галузь зменшуються. В той же час, функції та видатки з обласного бюджету лише збільшуються. Ми не хочемо знищити галузь, а лише шукаємо вихід зі складної ситуації», – підкреслив перший заступник голови облради.

В результаті засідання Регіональної ради керівники закладів профтехосвіти погодились із доведеними показниками набору учнів на 2022-2023 навчальний рік, проте, сподіваються, що ситуація зміниться на краще і навесні наступного року вони зможуть уточнити цифри.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*