офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ БАЗАРУ

Цими днями в Україні вшановують вояків Армії УНР, розстріляних біля містечка Базар на Житомирщині, а також 100-річчя Другого Зимового походу Армії Української Народної Республіки – останньої спроби збройним шляхом повернути втрачену державність.

Кілька сотень людей приїхали в село Базар, що на Житомирщині, на ювілейні роковини трагедії – розстрілу більшовиками бійців УНР. Ця героїчно-трагічна дата вшановується на державному рівні. У жалобних заходах беруть участь державні і політичні діячі, громадські лідери, представники Інституту Національної пам’яті, військові та національно-патріотичні формування, духовенство і громадськість. Вшанувати волинян, загиблих під Базаром, прибув заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт. Від земляків до підніжжя монументу лягли жовто-блакитні квіти, а на могилу-курган – грудка рідної землі.

Другий Зимовий похід Армії УНР або Листопадовий рейд – це партизансько-повстанська операція Армії УНР, організована у жовтні–грудні 1921 року, з метою підняти збройне повстання селян проти більшовицької влади та відновити українську державність. Тоді Українська повстанча армія здійснювала похід трьома групами – Подільською, Південною та Волинською. Але під час рейду більшовики захопили в полон і стратили частину Волинської групи. Це була перша масова позасудова розправа радянських каральних органів над українцями в часи революції. Могилою для вояків Армії УНР стала глибока яма, яку напередодні за чекістським наказом викопали місцеві селяни. Усього під Базаром було розстріляно 361 повстанець, більшість з яких були волинянами. Так закінчився похід, який став заключним акордом Української революції 1917–1921 років.

Попри те, що Другий Зимовий похід не приніс очікуваних результатів – підняти загальноукраїнське збройне повстання не вдалося, він став героїчною сторінкою історії українського державотворення. Під час мітингу-реквієму відвагу і самопожертву учасників рейду учасники жалобних заходів вшанували молитвою, покладанням квітів та військовим салютом. На Меморіалі Героям с. Базар вздовж могили-кургану присутні запалили 361 лампадку.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*