офіційний сайт

«Величаємо тебе, Святий Миколаю!» – нова експозиція у музеї волинської ікони

Виставку ікон заступника Миколая, датованих ХVІІІ-ХІХ ст., присвятили дню вшанування Святого чудотворця. У її відкритті взяв участь і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Образи з колекції музею, а також традиції прикрашання ікон рушниками та квітами від сьогодні і упродовж новорічно-різдвяних свят можуть оглянути відвідувачі музею.  «У християнській традиції багато уваги приділяють цьому святому, адже він є одним із найшановніших, – зазначила директорка музею Тетяна Єлісєєва. – Пошанування Святого Миколая на Волині найбільше йде з монастиря у селі Жидичин. У літописі згадується, як Данило Галицький їздив в цей монастир молитися до чудотворної ікони. Фактично, немає жодного храму, де не було б зображення цього святого».

Ікони, представлені на виставці, виконані у різних техніках розпису, різняться за розміром і призначенням.  Тут є хатні та храмові ікони, живописні, карбовані і гравійовані.

«Ми знаємо, що на заході вірять у Санта Клауса, але не знаємо, що це перекладається як Святий Миколай. Це свідчить про те, що в усьому світі поважають та люблять цього святого. Ця виставка дає розуміння, як ставилися і як бачили образ цього святого в різні часи», – поділився враженнями Григорій Пустовіт. Він зазначив, що саме Святий Миколай – покровитель Луцька та нагадав, що волиняни спільно із мешканцями Донецької області побудували Свято-Миколаївський храм поблизу міста Волноваха, там, де загинули воїни 51-ї ОМБр.

Аби підкреслити багатогранність давнього сакрального мистецтва та особливе пошановування Святого Миколая, ікони традиційно прикрасили вишитими рушниками. Їх виготовили учні та майстри технічного фахового коледжу ЛНТУ. Вони намагалися відтворити символіку орнаментів та кольорів у своїх роботах, – розповів директор технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету Олег Герасимчук.

Тетяна Єлісєєва зазначила, що до свята Святого Миколая 16 грудня у Волинському краєзнавчому музеї буде працювати майстерня «Пташка», де відвідувачі зможуть виготовити листівки Святому Миколаю. А в музеї волинської ікони діє інтерактивна екскурсія для дітей «Образ Святого Миколая», де вони мають можливість у формі гри познайомитися з історією іконопису.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*