Сьогодні – Міжнародний день пам’яті жертв голокосту…Саме 27 січня 1945 року солдати 1-го Українського фронту визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, які залишилися в живих.
За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
Слово Голокост перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності або генетичного типу.
“Про злочини голокосту варто пам’ятати у сучасному суспільстві, усвідомлюючи жахливі наслідки геноциду і з глибокою пошаною згадуючи жертв фашистського режиму. Щоб ніколи більше людство не стикалося із проявами голокосту. Щоб світова спільнота єдналася у боротьбі з антисемітизмом, расизмом та будь-якими проявами нетерпимості. Адже, як свідчить історія, ненависть, зверхність і упереджене ставлення одних людей до інших можуть призвести до мільйонів невинних жертв і породження невиправданого зла”, – пише голова обласної ради Григорій Недопад на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.