офіційний сайт

ПІДТРИМКА ОДНООСІБНИКІВ І СТВОРЕННЯ АГРОСАДИБ – НОВІ НАПРЯМКИ ФІНАНСУВАННЯ З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ У 2022 РОЦІ.

Члени постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин погодили зміни до Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу області та схвалили Комплексну програми надання позик окремим категоріям громадян «Власний дім» на 2022-2026 роки.

Продовжити термін дії Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2021 роки ще на один рік та внести окремі зміни, – про це клопотався начальник управління агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко. Він, зокрема, зазначив, що державна дотація на утримання від 5 до 50 корів спинила тенденцію зниження поголів’я корів в області. За 2 останніх роки на Волині з’явилося два десятки нових молочних сімейних ферм, та на тисячу зросло поголів’я худоби. А от у населення кількість корів зменшується. Відтак, Юрій Горбенко ініціював запровадити коштом обласного бюджету також і стимулюючі виплати для селян-одноосібників, які утримують від 3 до 5 одиниць молочної худоби. Додатковим стимулом для збільшення чисельності та підвищення продуктивності дійного стада є створення громадських пасовищ. Цьогоріч з обласного бюджету на це спрямували 1,5 млн грн. Члени комісії одноголосно погодили, що наступного року в обласному бюджеті  буде передбачено 1 мільйон гривень на дотації для селян, які утримують 3-5 корів, ще 900 тисяч – для закладення громадських пасовищ з покращеним травостоєм, також 20% від цієї суми додадуть і громади.

Члени профільної депутатської комісії також заслухали звіт про виконання Регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2018-2021 роки та схвалилиКомплексну програми надання позик окремим категоріям громадян «Власний дім» на наступних 5 років. У своєму звіті голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» Віктор Смолярчук зазначив, що за попередніх 5 років з бюджетів усіх рівнів на фінансування програми було спрямовано майже 50 мільйонів гривень. Пільгові кредити (до 20 років під  3% річних)  надавалися для спорудження нового житла чи його добудову, а також на проведення і підключення інженерних мереж. Упродовж 2018-2021 років кредитом скористалися більше півтисячі сільських мешканців. Віктор Смолярчук також зазначив, що у комплексній програмі на наступний п’ятирічний період, крім власне кредитування житла, є намір додати іще один напрямок фінансової допомоги – на облаштування агросадиб для пожвавлення в області зеленого туризму. Члени комісії новацію схвалили, як і програму в цілому.  

Окрім того, комісія з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин підтримала ініціативу фракції «Батьківщина» щодо термінового напрацювання механізму підтримки аграріїв через різке подорожчання природного газу.  Керівник фракції Андрій Козюра зазначив, що через непомірний ріст вартості енергоносіївціни на добрива зросли утричі. Фермери, селяни-одноосібники не можуть купувати їх за такою ціною, а  заводи-виробники вимушені істотно скорочувати виробництво.  На весняну посівну прогнозується дефіцит мінеральних добрив, що потягне за собою  скорочення врожайності та зростання вартості продуктів харчування. Відтак члени комісії урадили звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України з клопотанням невідкладно розробити механізми здешевлення або компенсації на купівлю мінеральних добрив для аграріїв, а також залучити до вирішення цього питання ПАТ «Аграрний фонд», який через форвардні закупівлі допомагатиме сільгоспвиробникам добривами для посівної.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*