офіційний сайт

ОЛИКА – ВОЛИНСЬКИЙ ВЕРСАЛЬ. ДАЛІ БУДЕ…

Завершила роботу Міжнародна наукова конференція «Олика в європейській історії: відтворення історико-архітектурної спадщини», але практична діяльність з відновлення давньої пам’ятки лише починається.

Підсумовуючи дводенну роботу наукового форуму директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко зізналася, що остаточно повірила у здійсненність амбітного проєкту ревіталізації Олики, після того, як об’єкт внесли до програми «Велика реставрація». – «Це зусилля великої команди людей, потужного волинського лобі». Вона відзначила особливу роль у цьому процесі голови обласної ради Григорія Недопада, народної депутатки Ірини Констанкевич та уродженця Олики, доктора фізико-математичних наук, члена-кореспондента НАН України Віктора Жовтянського, який став громадським уповноваженим зі збереження історично-архітектурного насліддя Олики.

Від імені оргкомітету вона також подякувала учасникам конференції з України, Польщі та Білорусі за неоціненне сприяння Волині у її намірах відродити історичні пам’ятки: «Досі ми не мали досвіду ревіталізації таких великих об’єктів, саме тому до участі в науковій конференції, крім істориків, ми запросили археологів, архітекторів, реставраторів, музейників. Ми розраховували на допомогу у побудові концепції, стратегі, музеєфікації і туристичної промоції Олицького комплексу і отримали її. Завдяки кожному з вас ми побачили майбутнє Олики». Вона також зазначила, що є намір цей науковий форум зробити щорічним.

Директорка Науково-методичного центру сприяння розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства Харківського гуманітарного університету Олена Жукова запевнила, що Олицький замок знають в Україні і хочуть з ним працювати навіть у далекому Харкові. – «Коли я розповіла крипто-художникам про палац Радзівілів, вони негайно захотіли їхати сюди. Крипто-арт – інсталяції, електронні експозиції, що оживають, світлові 3D-ефекти, які можна спостерігати вночі – це дуже популярний напрямок, що гарно капіталізується. Під час конференції ми вже створили невеликий консорціум, залучивши різних фахівців, які будуть допомагати вам у відродженні та розвитку цього проєкту». Олена Жукова також рекомендує не чекати завершення реставрації, яка може затягнутися на роки, а наповнювати життям палацовий комплекс вже, заручившись підтримкою спеціалістів культурно-креативної індустрії.

Науковиця повідомила, що з кафедрою туризму Луцького національного технічного університету вже обговорено та напрацювано концепцію створення в Олиці туристично привабливої території. Вона також подарувала Олицькій селищній раді методичну розробку залучення туристів та туристичної промоції у невеликих громадах. «По суті – це покрокова інструкція, як з маленьких елементів створити великий продукт, який призведе до розвитку громади. Сподіваюся, він вам допоможе», – зазначила Олена Жукова.

Від імені голови обласної ради та усього депутатського корпусу за продуктивну роботу, наукові рекомендації та живе спілкування учасникам конференції висловив вдячність перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук: «Я переконаний, що ця конференція дасть поштовх для вдалої реалізації проєкту відновлення палацу Радзівілів, і ми отримаємо тут центр історії, культури і туризму. А Олика стане осередком, який поєднає туристичні стежки до Володимира, Луцька, Колодяжного», – підсумував роботу наукового форуму посадовець.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*