офіційний сайт

МІГРАЦІЙНА КРИЗА: УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ДО РІЗНИХ СЦЕНАРІЇВ

Секретар РНБО, 3 міністри, два посли, представники офісу Президента, інших відомств, правоохоронних органів, військових формувань, тероборони, а також очільники 5 прикордонних областей та кількох десятків територіальних громад прибули на Волинь для участі у міжвідомчій нараді щодо організації протидії міграційній кризі і захисту державного кордону.

Як зазначив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов, Україна готується до різних сценаріїв розвитку подій на польсько-білоруському кордоні. «На території Білорусі знаходиться вже близько 16 тисяч осіб – так званих біженців. Ця ситуація може торкнутися нас безпосередньо, тому маємо вжити усіх необхідних заходів реагування».

За повідомленням представників спецслужб мігранти поки не мають наміру штурмувати український кордон. Однак, у разі, якщо ситуація зміниться, у прикордонних областях ймовірне запровадження надзвичайного стану.

Для протидії загрозі задіяні всі структури МВС, відбувається взаємодія із ЗСУ, силами територіальної оборони, – стверджує Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. За його словами ключове завдання – формування мобільних сил реагування у разі загострення ситуації та можливих провокацій. Про додаткові заходи, що здійснюються їх відомствами для захисту державного кордону, доповіли також очільники Держприкордонслужби, Державної міграційної служби та ДСНС України.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкій поінформував про етапи спецоперації та заходи реагування польської сторони. Він переконаний, що «міграційна атака – це гібридна операція Білорусі, де мігранти є одночасно і зброєю, і жертвою». Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас висловив подяку Україні за те, що вона була однією з перших країн, які допомогли Литві на початку міграційної кризи.

До обговорення плану дій були залучені не тільки силові структури, а й органи місцевого самоврядування. Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад повідомив, що на облаштування захисних споруд українсько-білоруського кордону із резервного фонду обласного бюджету будуть виділені асигнування. Також для посильної допомоги матеріалами та засобами організовується місцевий бізнес, лісгоспи, а територіальні громади сприяють у розташуванні особового складу залучених додаткових сил.  

За пропозицією секретаря РНБО Олексія Данілова з метою цілодобового моніторингу ситуації на кордоні та оперативного реагування буде створено міжвідомчу робочу групу, до якої увійдуть як представники усіх силових структур, так і органів місцевого самоврядування.

Окрім того, було наголошено, що спроби охочих заробити на доправленні нелегальних мігрантів через державний кордон каратимуться з усією суворістю кримінального законодавства.  

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*