офіційний сайт

Медична комісія розглянула ряд сесійних питань, що стосувались Звернень до центральної влади

Сьогодні відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства. Участь у її роботі взяв голова обласної ради Григорій Недопад.
Так, практично без обговорення комісією рекомендовано сесії схвалити проєкт рішення “Про порядок надання соціальної послуги стаціонарного догляду особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади”.
 Розгляд проєкту рішення «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства у справах ветеранів України щодо недопущення погіршення медичного обслуговування ветеранів війни у 2021 році» супроводжувався обговоренням. Начальник відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради Галина Карнаухова зауважила, що це питання особисто ініціював голова обласної ради, оскільки якість медичного обслуговування ветеранів війни, яке гарантоване їм Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в області погіршується, оскільки у запропонованих НСЗУ пакетах медичних послуг відсутні послуги, які надаються ветеранам безоплатно. Так, обласна рада звертатиметься до Кабміну з проханням найкоротші терміни розробити та затвердити цільову соціальну програму державної підтримки щодо забезпечення ветеранів війни, учасників АТО/ООС дороговартісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення або розробити механізм відшкодування  коштів на таке лікування за рахунок державного бюджету. Голова обласної ради Григорій Недопад закликав т.в.о. начальника управління охорони здоров`я ОДА Романа Рудокваса також долучитись до вирішення цього питання.
 “Ви зі свого боку маєте попрацювати із Міністерством охорони здоров’я та з НСЗУ для того, щоб цей пакет послуг запрацював, оскільки наш комунальний заклад – госпіталь ветеранів війни, не може забезпечити усі ті потреби, які виникають. Ми зі свого боку також долучатимемо до цієї роботи народних депутатів від Волині “, – зауважив Григорій Недопад.
 Директор КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» Волинської обласної ради Тетяна Масікова зауважила, що теж неодноразово зверталась з цього приводу до профільного Міністерства, однак питання досі не вирішене.
“Я дякую депутатам та керівництву обласної ради за розуміння цього питання, адже наших хлопців забрала на війну держава і саме держава в першу чергу повинна подбати про їх реабілітацію та лікування”, – зауважила вона.
В результаті дискусії комісія рекомендували сесії схвалити цей Проєкт рішення.
Розглянули члени профільної комісії ще один проєкт рішення “Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров`я України щодо врегулювання окремих питань організації підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу”, що теж був ініційований головою обласної ради Григорієм Недопадом. Необхідність його прийняття обумовлена стурбованістю обранців громади ситуацією, що склалася в регіоні з організацією підготовки та проведенням призову громадян України на строкову військову службу, а саме – з відсутністю чіткого механізму фінансового забезпечення роботи призовних (військово-лікарських) комісій. Так, депутати звертатимуться до Кабміну та відповідних центральних органів влади із вимогами:
– у найкоротші терміни врегулювати положення чинних нормативно-правових актів щодо порядку та джерел фінансування послуг закладів (підприємств) охорони здоров’я у частині комплектування медичним персоналом призовних (військово-лікарських) комісій при військкоматах, та здійснення ними медичних обстежень громадян, які підлягають призову на строкову військову службу;
– розглянути можливість щодо визначення медичною послугою, як такою, що належить до відповідного пакета медичних послуг, роботу призовних (військово-лікарських) комісій при військкоматах та обстеження призовників або розробити інший механізм фінансування з державного бюджету на зазначені цілі;
– ініціювати внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік, передбачивши фінансування для оплати праці медичного персоналу, який залучається до роботи призовних (військово-лікарських) комісій при військкоматах та на обстеження призовників.
Комісією рекомендовано сесії схвалити цей проєкт рішення.
Депутати-медики також рекомендували сесії підтримати проєкти рішень “Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо впровадження дієвих заходів, спрямованих на боротьбу з пандемією CОVID -19″ із озвученими правками депутатки Любові Серби, а також “Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України щодо підняття престижності роботи в системі охорони здоров’я”.
 

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*