офіційний сайт

МАШИНОБУДУВАННЯ І ТУРИЗМ – ПЕРСПЕКТИВА СПІВПРАЦІ ВОЛИНІ ТА ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Голова обласної ради Григорій Недопад спільно із заступником Григорієм Пустовітом та головою ОДА Юрієм Погуляйком і його заступником Ігорем Чуліпою зустрілися із Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови та амбасадором з питань культурної та економічної співпраці Владіміром Кадлецем. Мета діалогу – обговорення перспектив співпраці між Волинською областю та Чеською Республікою.

Вже на початку зустрічі Давід Нови зауважив, що це перший і ознайомчий його візит в область. Разом з тим, він наголосив, що має намір поглибити і розвинути культурні та економічні зв’язки Волині із Чеською республікою. “Ми зацікавлені у втіленні спільних економічних проєктів. Сьогодні робота нашого консульства переважно зосереджена на підготовці віз для студентів, які бажають навчатися у Чехії. Сприяємо ми й українцям, які їдуть в нашу країну на роботу”, – зауважив він.  

Голова облрад Григорій Недопад зазначив, щоВолинь відкрита для ділового партнерства і готова до співпраці. «Ми розраховуємо на ваше сприяння у пошуку інвесторів,  зі свого боку гарантуємо документальний супровід. Голови територіальних громад готові виділяти земельні ділянки під нові виробничі потужності, у нас розробляються інвестиційні паспорти усіх громад, аби закордонні партнери чітко розуміли та бачили, в яку сферу можна вкладати гроші». За словами голови Волиньради однією із перспективних галузей для спільного розвитку є  машинобудування. «На Закарпатті успішно працює українсько-чеський проект з виробництва та продажів автомобілів ŠKODA. Цей завод фактично єдиний виробник легкових авто на території України. Попит на бренд ŠKODA в нашій країні доволі високий. Тому на Волині теж можна таке виробництво налагодити. Тим більше у нас уже є завод з виробництва компонентів до автомобілів відомих світових марок”, – зауважив він.

Окрім того, Григорій Недопад розповів, що в області доволі велика діаспора чехів. Розвитком культурної співпраці активно опікується громадська організація «Товариство чехів «Матіце Волинська».

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зауважив, що є досить багато точок дотику, які об’єднують наші народи. “На території Волинської області сусідньої Рівненської, проживало дуже багато чехів, багато сіл і досі називають чеськими. У нас є спільні сторінки історії. А у 2013 році було підписано Меморандум про партенрство між Луцьком та чеським містом Кійов. Ми провели спільний фестиваль національних кухонь. Це лише перші кроки, але у нас є бажання зміцнювати ці відносини”, – зауважив він.

Генконсул також зауважив, що не виключає поглиблення співпраці і в галузі туризму. “Якщо ковід нам не стане на заваді, то може бути налагоджена співпраця не лише культурна, а й туристична. Хоча у нас немає спільного державного кордону, але ми все одно вас сприймаємо, як сусідів.”, – зауважив він.  

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*