офіційний сайт

КЕРІВНИК ДЕРЖГЕОНАДР ВІДВІДАВ КП “ВОЛИНЬПРИРОДРЕСУРС”

В рамках робочого візиту на Волинь голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах ознайомився із процесом видобутку бурштину, його обробкою та збагаченням, а також оцінив колекцію унікальних знахідок.

Найперше очільника Держгеонадр знайомлять із процесом цивілізованого видобутку сонячного каміння.  На земельній ділянці, де комунальне підприємство «Волиньприродресурс» веде роботи,  був так званий клондайк.

“Територія була в жахливому стані, адже копачі перебили коріння деревам і вони лежали просто на землі. Бурштин тут копали лопатами, , мотопомпи не використовували через відсутність води.  Тому рили траншеї, робили укріплення. Ми і досі на глибині 6 метрів знаходимо куртки, мобільні телефони і лопати”, – розповідає директор КП “Волиньприродресурс” Анатолій Капустюк.

Він зазначає, що за день роботи “в полі”, працівники підприємства добувають від 40 до 60 кг бурштину. Пізніше його везуть на завод, де каміння очищують від землі та визначають його фракційність.

Голова обласної ради Григорій Недопад наголосив, що після того, як на ділянці закінчать видобувати сонячне каміння, працівники комунального підприємства проведуть рекультивацію: землю зрівняють, утрамбують, на місце повернуть родючий шар ґрунту і висадять новий ліс.

Очільник Держгеонадр  Роман Опімах отримав можливість не тільки побачити унікальні зразки бурштину, зокрема камінь, якому дали назву “Серце Волині”, але й переконатися, що досвід волинського комунального підприємства може стати взірцем для інших. 

“Робота “Волиньприродресурсу” – це чудовий приклад того, як усе може відбуватися прозоро – і видобуток, і купівля бурштину, – зазначив Роман Опімах. – Я вражений тим, як розвивається це підприємство, адже тут буде не тільки видобуток, але й обробка та виготовлення виробів”.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*