офіційний сайт

ІЗ ВОЛИНІ ДО ВАРШАВИ ВИРУШИВ ВОГОНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОЛЬЩІ

На цвинтарі Польських легіонерів, що неподалік села Костюхнівка на Маневиччині відбулось урочисте запалення Вогню Незалежності. Починаючи із 2002 року символічне полум’я польські харцери велосипедною естафетою, доправляють до Варшави на головні урочистості до Дня Незалежності Республіки Польща, , які відзначається 11 листопада.

На запрошення Генерального Консула Республіки Польща у Луцьку Славоміра Місяка до участі у дійстві долучились заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, голова Маневицької ТГ Олександр Гаврилюк, самоврядці Лодзького воєводства Польщі, нащадки польських легіонерів, Харцери Лодзької хоругви, польські прикордонники та силовики, а також учні та педагоги навчальних закладів Маневиччини та Лодзя, які мають партнерські відносини.

Під час Першої світової війни на околицях села  Костюхнівка  відбулася битва між військами Австро-Угорщини та Російської імперії під час Брусиловського прориву. Одну з  бригад  польських легіонерів очолював майбутній  президент  Польщі  Юзеф  Пілсудський. Тоді загинуло  понад  дві  тисячі польських воїнів. Героїзм поляків оцінили правителі Австрії та Німеччини, які видали акт про незалежність Другої Речі Посполитої. Відтоді, як вважають у  Польщі, розпочалася їх боротьба за незалежність. За полеглими в роки Першої світової польськими легіонерами відправили месу.

Генконсул Польщі у Луцьку Славомір Місяк зауважив, що Костюхнівка та Волинь  є  місцями особливої поваги для  полякув – символом відродженої державності. «Я сьогодні хочу подякувати місцевим мешканцям, українцям, які не оминають увагою цієї події і цього місця. 11 листопада ми будемо святкувати 103 річницю незалежності Польщі, а в серпні ми спільно відзначали 30-ту річницю незалежності України. Я переконаний, що нам потрібні такі сусіди, з якими ми можемо розділити спільні цінності в рамках єдиних політичних європейських структур. Цю незалежність та самостійність нам необхідно підтримувати спільно та символічно віддавати честь нашим героям-визволителям», – зауважив дипломат.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт наголосив, що сьогодні для України трагічна історія повторюється, адже у нас з’являються нові подібні Костюхнівці місця, де гинуть українці, відстоюючи свою незалежність.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих солдат, які опинились перед вибором: загинути заради незалежності Польщі чи відступити. І вони віддали найдорожче – життя заради своєї країни. Нажаль, трагічна історія сьогодні повторюється в Україні: Іловайськ, Волноваху, Дебальцеве та багато інших місць, де гинуть українці, зупиняючи навалу того ж ворога зі сходу. Ми маємо бути разом, адже у нас – спільний ворог, який сьогодні посягнув на українську незалежність, а завтра може посягнути й на польську.», – сказав він.

«Захищаючи незалежність України ми сьогодні гарантуємо спокій та мир усім європейським державам і Польщі у тому числі. Я втішений, що пліч-о-пліч із польськими карцерами тут присутня патріотична українська молодь. Адже саме із таких молодих  активістів і виростають захисники нашої держави», – наголосив у вітальному слові Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк.

Вогонь Незалежності провезуть шляхом, протяжністю у 700 кілометрів.  Харцери передаватимуть його представникам місцевої влади та молодіжним організаціям Польщі.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*