офіційний сайт

І ПРОДУКТИВНО, І УРОЧИСТО – ВІДБУЛАСЯ СЕСІЯ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Під час засідання чергової сесії обласної ради депутати розгляну понад 60 питань, озвучили близько трьох десятків заяв, запитів та запитань, а також присвятили час урочистостям з нагоди Дня місцевого самоврядування.
Розпочинаючи роботу сесії голова обласної ради Григорій Недопад подякував депутатам усіх рівнів, головам громад та районних рад за рік важкої, але результативної робот: «Із запровадженням децентралізації самоврядування вийшло на нову орбіту розвитку. Непростий час реформ і становлення сучасних канонів самоуправління співпав з місцевими виборами та формуванням нових команд. Є дискусії, трапляються і баталії, але є й конструктив та результативність», – зазначив голова ради.
До плеяди почесних громадян Волині сьогодні під овації депутатів обласної ради зарахували композитора і пісняра Олександра Каліщука. Цього дня йому виповнилося 90 років.
Крім того, з нагоди Дня місцевого самоврядування та за сумлінне виконання обов’язків Григорій Недопад вручив відзнаки обласної ради головам Маневицької, Голобської, Шацької, Затурцівської, Любешівської, Городищенської, Олицької та Зимненської територіальних громад, а також працівникам виконавчого апарату обласної ради.
Нагороду за зайняте І місце у змаганні з шашок під час обласної спартакіади місцевого самоврядування голова Волиньради вручив депутатці Ірині Патлашинській.
Також з нагоди професійного і особистого свята Григорій Недопад нагородив депутатів обласної ради Андрія Бокоча, Валентину Магурчак, Миколу Мартинюка, Романа Чорненького та Олександра Пирожика.
В роботі сесії також взяли участь депутати Верховної Ради Ірина Констанкевич та Вячеслав Рубльов. Народна обраниця зазначила, що розвиток місцевого самоврядування залежить не тільки від особистого внеску лідерів громад та депутатів, але й від їхньої взаємодії по усій вертикалі. «Підсумовуючи перший рік каденції, можу стверджувати, що попри труднощі, ми маємо хороші результати і в громадах, і в області. У цьому – велика заслуга ваших ініціатив, розуму, наполегливої роботи, кожного зокрема і усіх разом – від сільських рад до Верховної. Великої енергії вам для праці, щоб наступний рік був ще активнішим».
Також подяками народного депутата Ірина Констанкевич відзначила тих, хто, за її словами, виконуючи непублічну і колосальну щоденну роботу, допомагає діяльності політиків. Нагороди отримали: Олена Козюпа – очільниця відділу забезпечення діяльності керівництва обласної ради, Алла Полівода – начальниця відділу аудиту і фінансів апарату ради, Галина Карнаухова – керівниця гуманітарного відділу виконавчого апарату, радниця голови обласної ради Тетяна Блаженко-Яцечко, а також керуючий справами виконавчого апарату Дмитро Дубняк.
Звертаючись до присутніх Вячеслав Рубльов зазначив, що децентралізація – найуспішніша з українських реформ. «Вона триває і розвивається завдяки вам. Наснаги нам, результативної роботи і єдності. Щоб нас не розділяли політичні прапори, а об’єднувала Велика Волинь», – зазначив народний депутат. Грамотою ВРУ він нагородив Тетяну Слєпченко, педагогиню луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького. Подяки народного депутата також отримали: лепутат обласної ради Юрій Ройко, керівник відділу майна апарату обласної ради Михайло Імберовський та начальниця відділу аудиту і фінансів апарату ради Алла Полівода.
Під час пленарного засідання депутати обласної ради також заслухали звіти очільниці профільного управління ОДА Людмили Плахотної про виконання делегованих повноважень у галузі освіти і науки та головного поліцейського області Андрія Крутня щодо роботи з попередження аварійності на дорогах.
Окрім того, обласні обранці проаналізували, внесли зміни та затвердили понад 10 регіональних комплексних програм у галузях сільського господарства, освіти, спорту, охорони здоров’я, підтримки індивідуального і молодіжного житлового будівництва, матеріально-технічного забезпечення військових частин, розвитку місцевого самоврядування.
Також прийнято ряд рішень щодо внесення змін до обласного кошторису 2021 року, ухвалено і майнові питання. Наступний рік на Волині пройде під егідою охорони дитинства та вшанування героїв визвольних змагань. Депутати схвалили рішення про проголошення 2022 року Роком дитини на Волині, а також роком Української повстанської армії.
Депутати обласної ради ухвалили ряд звернень до Президента, Уряду та Верховної Ради України з актуальних питань: підтримки аграріїв через різке подорожчання природного газу; належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я; реформування системи громадського транспорту; неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування; забезпечення лікарськими засобами пацієнтів з орфанними захворюваннями та збагачення борошна фолієвою кислотою; щодо необхідності удосконалення формули розподілу освітньої субвенції, а також пришвидшення процесу передачі з державної власності у комунальну власність закладів професійно-технічної освіти; щодо захисту білорусько-українського кордону.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*