офіційний сайт

ГАЛУЗЬ СПОРТУ І ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ: АБО ОЩАДИТИ, АБО ШУКАТИ МЕЦЕНАТІВ.

Під час бюджетних слухань йшлося про організацію роботи обласних закладів у галузі спорту, в тому числі і комунальних. Спільно з керівниками цих установ голова бюджетної комісії Орест Маховський, заступники голови обласної ради Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт та депутати обласної ради аналізували господарську та навчально-тренувальну діяльність спортшкіл, центрів фізичної культури, спортивних товариств.
Орест Маховський наголосив, що бюджет наступного року гостродефіцитний. Відтак, десятьом фізкультурно-спортивним установам належить «вписатися» у передбачені на 2022 рік граничні показники бюджету загальним обсягом у 53,3 млн. грн.


Під час обговорення більшість керівників нарікали на недостатнє бюджетне фінансування для проведення спортивних заходів та участі спортсменів в загальнообласних та загальнодержавних чемпіонатах.
За словами директора школи вищої спортивної майстерності Андрія Авраменка дві третини спортсменів закладу є членами Збірної команди України. «Для одного спортсмена, який входить до Збірної, на навчально-тренувальні збори передбачене фінансування в 1550 грн. в місяць. Цього на вистачає, хотіли б аби з обласного бюджету на цю статтю видатків нам додали хоча б 200 тис. грн», – зазначив він.
Директор Волинського регіонального центру з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт», депутат обласної ради Віктор Галан-Влащук констатував нестачу асигнувань на фізкультурну реабілітацію та виплату нагород спортсменам.
Заслухали депутати і директорів обласних дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Одне з питань, яке ставили керівникам, це територіальна приналежність вихованців. За словами керівника Волинської обласної ДЮСШ Богуслава Галицького у закладі займаються понад 660 дітей, з яких близько 70% – лучани. Депутати висловлюють наполегливу пропозицію щодо співфінансування Луцькою громадою цього спортивного закладу. В обласній раді зауважують, що фонд заробітної плати спортшколи здебільшого спрямовується тренерам в Луцьку, тоді як наставникам, що працюють за межами обласного центру, зарплатню оплачують громади.
Орест Маховський зазначив, що в нинішніх умовах керівники спортивних закладів повинні максимально ощадити бюджетні кошти та віднайти додаткові можливості фінансувати потреби закладів, які поза статусом захищений статей видатків. Також було рекомендовано предметно попрацювати над залученням спонсорів та меценатів у галузь професійного спорту та фізичної культури.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*