офіційний сайт

ДЕРЖАВА СПРОЩУЄ ДОСТУП ДО НАДР МІСЦЕВИХ ГРОМАД І БІЗНЕСУ

Про це повідомив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах, перебуваючи з робочим візитом на Волині. Результатом візиту стало підписання тристороннього меморандуму між Держгеонадрами України, обласною радою та облдержадміністрацією про співпрацю у сфері ефективного використання мінерально-сировинних ресурсів.

Розповісти про можливості та запропонувати інструменти залучення громад і бізнесу до розробки надр місцевого і державного значення – так окреслив мету свого візиту керівник Державної служби геології та надр України Роман Опімах. Він також висловив бажання вивчити і поширити серед решти регіонів унікальний досвід «Волиньприродресурсу», як першого в Україні комунального підприємства, яке зуміло отримати спецдозволи на видобуток державних корисних копалин, зокрема, бурштину та торфу.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що ініціатива Держгеонадр щодо спрощення процедур доступу до надрокористування є надзвичайно актуальною не лише з огляду на ефективне використання корисних копалин, але й в контексті наповнення місцевих бюджетів. «Північні райони нашої області – це переважно ліси. Відсутність ріллі та пасовищ унеможливлює ведення сільського господарства, тому надходження у бюджети ренти в розмірі 100% від видобутку місцевих копалин і 30% – з розробки державних надр позбавить ці території статусу депресивних», – впевнений очільник Волиньради.

Про роботу «Волиньприродресурсу» розповів його керівник Анатолій Капустюк і запропонував Романові Опімасі відвідати ділянки, де ведеться видобуток торфу і бурштину, та заводи з переробки сировини. Він також зазначив, що успішний волинський досвід активно переймають і інші обласні ради. Зокрема, Тернопільська і Полтавська уже створили такі ж комунальні підприємства за активної допомоги волинян.

Під час наради за участю голів райдержадміністрацій та лідерів територіальних громад  Роман Опімах розповів, що на Волині понад 400 підтверджених родовищ корисних копалин, однак лише півсотні дозволів на їх розробку. Серед основних причин, які призвели до такого дисбалансу, він назвав складність і тривалість процедур з отримання спецдозволів та оформлення земель на надрокористування.  

«Державна служба геології та надр робить все, аби ситуацію кардинально змінити і зробити видобуток корисних копалин значно ефективнішим. Зокрема, вже максимально спрощено процедуру отримання спецдозволів, тепер вона легка і прозора. До речі, на видобуток місцевих копалин дозволи видаються без аукціону. Для погоджень запроваджено електронні кабінети, і більше нема потреби возити стоси документів до столиці. Створено Єдиний геологічний портал, де розміщена інформація про мінерально-ресурсний потенціал, запаси копалин і можливі обсяги їх видобутку, транспортну інфраструктуру тощо», – стверджує голова відомства. Він запевнив, що Держгеонадра готові надавати усіляку консультативну та методичну допомогу громадам, як у питаннях залучення інвестора чи створення комунального підприємства, так і у підготовці документів, отриманні погоджень, дозволів та наданні звітів з надрокористування.  А також запропонував громадам послугу з виготовлення індивідуальних  геоінвестиційних паспортів з детальним якісним і кількісним описом ресурсної бази, що допоможе розвивати їхні території. Одночасно посадовець наголосив на посиленні відповідальності за незаконне користування надрами. Окрім зростання штрафів до 85 тисяч гривень, відтепер це ще й кримінальний злочин, який передбачає до 8 років позбавлення волі.

За підсумком зустрічі голова Держгеонадр України Роман Опімах, голова Волиньради Григорій Недопад та заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа підписали тристоронній меморандум про співпрацю у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, створення рівних та конкурентоспроможних умов для реалізації ресурсу надр територіальних громад, та доступу до інформації усіх зацікавлених установ і організацій. Зазначалося, що за письмовим повідомлення до цього меморандуму можуть приєднатися і територіальні громади.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*