офіційний сайт

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: ВЛАСНИЙ ДІМ

В рамках другого етапу бюджетних слухань депутати проаналізували перспективи фінансування у 2021 році Регіональної комплексної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» у Волинській області на 2018 – 2020 роки, яка рішенням сесії  була пролонгована до 2021 року.

У проєкті обласного бюджету  головному розпоряднику  коштів – управлінню агропромислового розвитку ОДА  на 2021 рік передбачаються видатки  на  виконання  заходів  Регіональної  комплексної  програми  підтримки індивідуального  житлового  будівництва  на  селі  «Власний  дім»   у сумі  2 млн 800  тис. гривень.

Директор Обласного  фонду  підтримки  індивідуального житлового будівництва на селі Віктор Смолярчук пояснює, що йдеться про кошти спецфонду, тобто ті, які повертатимуть позичальники. “Між тим, по загальному фонду Програми не заплановано жодної копійки, а це означає фактичне згортання проєту “Власний дім”, – впевнений пан Смолярчук. Він переконував депутатів, що  Програма користується попитом у сільських мешканців області. “Якщо не будемо давати таких доступних кредитів, як передбачає “Власний дім”, то молоді люди виїдуть із сіл”, – вважає Віктор Смолярчук. Таку ж позицію має депутат облради Михайло Скопюк. Він додав, що Програма популярна серед атовців, які проживають в селах.

Підтримати та краще профінансувати “Власний дім” у 2021 році депутатів переконував і радник голови обласної ради Михайло Імберовський. Він нагадав колегам, що Програма діє на умовах співфінансування з бюджетів різних рівнів і багато територіальних громад у своїх бюджетах видатки на “Власний дім” таки заклали. Окремі готові виділити по 1 млн грн. “У Шацькій територіальній  громаді лікарі лишилися працювати на місці, бо завдяки “Власному дому” побудували свій будинок. Житло – це той якірець, який прив’язує до села і є стимулом залишитися працювати в ньому”, – додає Михайло Імберовський.

Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Орест Маховський запевняє, що в соціальній значимості проєкту “Власний дім” не сумнівається ніхто. Між тим, заступник директора департаменту фінансів ОДА Володимир Селедець вважає, що  в умовах складної фінансової кризи  обласний бюджет не може собі дозволяти виконувати функції банківської установи.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*