офіційний сайт

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ 2 ЕТАП: ВИДАТКИ НА ПОЗАШКІЛЛЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Сьогодні другий день бюджетних слухань в галузі освіти. Нагадуємо, вчора  депутати та представники  ОДА заслухали керівників обласних ліцеїв та спеціальних шкіл.  Сьогодні відбувся діалог з керівниками закладів позашкілля та підвищення кваліфікації.


В слуханнях взяли участь   заступник   голови обласної ради  Григорій Пустовіт, депутати обласної ради Юрій Ройко,  Андрій Бокоч, Андрій Козюра, Володимир Бондар, Олександр Пирожик, Михайло Скопюк,   Ольга Омелько.
КОГО СЛУХАЛИ?
На сьогоднішні слухання прийшли керівники комунальних закладів освіти, а саме:
– директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Волинської обласної ради Ігор СТЕЛЬМАЩУК;   
– директор КЗ “Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради”    Богдан БАЛЬБУЗА;  
– директорка Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради    Валентина ОСТАПЧУК;   
– директорка КУ “Волинська обласна Мала академія наук”    Тетяна МИХАЛЮК;
– директорка Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів    Оксана  ДІДИК;
– ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти    Петро ОЛЕШКО; 
– директорка Державного закладу післядипломної освіти “Обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій”    Тетяна ЛИТВИНЕНКО; 
– керівник Централізованої бухгалтерії управління освіти і науки облдержадміністрації    Марія СТУЛЬСЬКА;
– директорка КУ “Відділ соціального розвитку закладів та установ освіти і науки”    Оксана БІЛОКІНЬ.
  Модератор заходу – голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Орест Маховський. 

Він зауважив, що заклади позашкілля повністю фінансується з обласного бюджету і в проєкті нинішнього року пропонується виділити на галузь майже 50 млн грн. Перед закладами позашкілля ставляться завдання запровадити якомога більше платних послуг в межах чинного законодавства, аби наповнювати спецфонди закладів та зменшити навантаження на обласний бюджет.

Начальниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна запевняє, що на Волині збережені і активно розвиваються традиції позашкілля. В порівнянні з іншими областями України, робота в наших центрах налагоджена дуже добре. Окремі центри входять в трійку кращих в Україні.


СПІВПРАЦЯ З ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ

  Згідно із бюджетним законодавством,  з обласної казни у позашкіллі має  фінансуватися організаційно-методична діяльність, а гурткова робота  – компетенція органів місцевого самоврядування базового рівня. Тому депутати попередньої каденції ставили завдання перед керівниками обласних комунальних закладів про налагодження співпраці з територіальними громадами та розширення послуг позашкілля на всю область, а не лише один обласний центр.

В минулому році найбільше питань з цього приводу було до директора Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Волинської обласної ради Ігоря Стельмащука. Сьогодні керівник каже, що роботу над попередніми помилками провели і окрім дітей, які мешкають на території Луцької територіальної громади залучено до гуртків з технічної творчості  юних мешканців  з 25 територіальних громад. “Але для технічних гуртків потрібні бази і забезпечити це   мають можливості далеко не всі територіальні громади”, – зауважує Ігор Стельмащук.

За інформацією  керівника Центру  в технічних гуртках займається 54% дітей з сільської місцевості і 46% – з обласного центру. Між тим, окремі депутати вважають, що така інформація потребує ретельної перевірки.


Директор КЗ “Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради” Богдан Бальбуза звітує, що співпрацює з 31 територіальною громадою.  З майже 2 тисяч дітей, задіяних в секціях Центру, лише 604 – з обласного центру, а решта представляють регіони області. Половина вихованців – з сільської місцевості. В 2021 році планують провести перемовини ще з кількома територіальними громадами, аби допомогти організувати там відповідні гуртки.


Директорка  Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради    Валентина Остапчук поділилася з колегами досвідом своєї співпраці з територіальними громадами. З ініціативи  Це6ру в регіонах області створюються відділення, у яких працюють педагоги , отримуючи платню з трьох джерел: самого Центру; навчального закладу, на базі якого створене відділення та з бюджету територіальної громади.

Валентина Остапчук каже, що очолюваний нею Центр не просто сприяє у створенні таких відділень, а надає практичну  та методичну допомогу.
ПОТРЕБИ ПОЗАШКІЛЛЯ
Директор КЗ “Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради”    Богдан Бальбуза в ході слухань нагадав про потреби у капітальних видатках для ремонтів у таборі “Сонячний”, який є на балансі Центру. Нагадаємо, обранці минулої каденції побували в закладі в рамках Дня депутата і мали нагоду пересвідчитися в тому, що там потрібні кошти на ремонти на кількох об’єктах.


Директорка Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради Валентина Остапчук також веде мову про капітальні видатки. У закладі планують частину приміщення адаптувати під хостел для дітей, які приїздитимуть з різних куточків області.  Вже є готова проєктно-кошторисна документація, але просять 27 тис. грн для того, щоби провести експертизу ПКД. Крім того, в закладі потрібно вирішити проблему з опаленням. сьогодні Центр може опалюватися як газовим, так і твердопаливними котлами. Однак, твердопаливні котли – малопотужні. “У 20-градусний мороз ми не зможемо нагріти приміщення, щоб було комфортно працювати дітям і педагогам”, – каже Валентина Остапчук. А  щоб користуватися газовим котлом, для Центру потрібно придбати вузол обліку газу, який вартує понад 100 тис. грн. Депутати Андрій Козюра та Володимир Бондар рекомендують перейти на повне опалення твердим паливом і придбати для Центру більш потужний котел.
Директорка КУ “Волинська обласна Мала академія наук”    Тетяна Михалюк переконувала депутатів, що в бюджеті потрібно збільшити обсяги видатків для відряджень.

Начальниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна додала, що ця тема актуальна для всіх закладів позашкілля обласної комунальної власності.
ОПТИМІЗАЦІЯ ВИДАТКІВ З БЮДЖЕТУ
Депутати наполягають, що підтримують позашкілля, але при нинішньому бюджеті збільшення обсягів платних послуг в галузі – вимога часу.
Директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Волинської обласної ради Ігор Стельмащук каже, що були введені платні послуги для занять у “малій школі”, яка займається підготовкою дошкільнят. За гуртки, каже керівник, готові плати не всі батьки.
Директорка Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради Валентина Остапчук розповіла, що в Центрі також запровадили платні послуги для групи “Ластів’ята”, у якій займаються діти дошкільного віку.
Депутати також звертають увагу керівників і просять проаналізувати штатні розписи з метою оптимізації видатків. Володимир Бондар подає ідею створити централізовану бухгалтерію для всіх позашкільних закладів. До оптимізації штатів закликають і керівників Централізованої бухгалтерії управління освіти і науки облдержадміністрації та КУ “Відділ соціального розвитку закладів та установ освіти і науки”.


  Завтра – заключний етап бюджетних слухань для галузі освіти. Слухатимуть керівників коледжів та закладів профтехосвіти.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*